Bundesliga: Ładna asysta Peszki, Kolonia przegrała na własne życzenie

FC Koeln w 26. kolejce rywalizował na wyjeździe z Hannoverem 96. Na początku drugiej połowy przy stanie 1:1 dwie stuprocentowe okazje zmarnował Milivoje Novaković, po czym 3 gole zdobyli ćwierćfinaliści Ligi Europejskiej.

Konrad Kostorz

Hannover 96 po efektownym zwycięstwie 4:0 nad Standardem Liege był zdecydowanym faworytem pojedynku z FC Koeln. I rzeczywiście od pierwszych minut nacisnęli miejscowi. Ich ataki przyniosły efekt bramkowy w 19. minucie, gdy Lars Stindl dobił na raty uderzenie Jana Schlaudraffa. Goście długo nie mieli nic do powiedzenia, ale, ponieważ Hannover nie kwapił się z kolejnym natarciem, śmielej ruszyli do przodu. W polu karnym dość nieporadny był Milivoje Novaković, ale wyręczył go, uderzając głową z 4 metrów Kevin Pezzoni. Środkowemu pomocnikowi idealnie dośrodkował z kornera Sławomir Peszko, dla którego była to 8. asysta w sezonie i pierwsza w 2012 roku.

Po przerwie dominowały Koziołki, a w 58. i 59. minucie stuprocentowe okazje zmarnował Novaković. Słoweńca najpierw kapitalnie zatrzymał Ron Robert-Zieler, a po chwili napastnik FC nie trafił z 10 metrów do pustej bramki, dobijając strzał w słupek Mikaela Ishaka. Niewykorzystane okazje zemściły się, gdy Henrique Sereno podciął Konstantina Rauscha, a "11" pewnie wykonał Schlaudraff.

Na 3:1 podwyższył szybkiej kontrze i podaniu Didiera Ya Konana rezerwowy Mame Diouf. W 72. minucie murawę opuścił "Peszkin", który poza asystą niczym pozytywnym się nie wyróżnił. Wynik ustaliła "główka" Dioufa po dośrodkowaniu Stindla z rzutu wolnego. Za tydzień ekipa Mirko Slomki wybiera się do Monachium i może napsuć sporo krwi Bayernowi. Kolończyków, wśród których zabrakło zawieszonego Lukasa Podolskiego czeka natomiast ciężka walka o utrzymanie.