Bundesliga: Bayern traci już tylko 3 punkty! Borysiuk i Peszko blisko 2. ligi (wideo)

FC Nuernberg postawił Bayernowi trudne warunki w derbach Bawarii, jednak po akcji Francka Ribery'ego i strzale Arjena Robbena 3 "oczka" pojechały do Monachium. Do niespodzianki doszło w Leverkusen, gdzie 2:0 wygrał skromny Freiburg.

Konrad Kostorz

Jupp Heynckes tym razem postanowił dać odpocząć Franckowi Ribery'emu i Luizowi Gustavo, na czym skorzystali Diego Contento oraz Danijel Pranjić. Bayernowi szło w Norymberdze jak po grudzie, nad poprzeczką strzelił Holger Badstuber, w boczną siatkę trafił Mario Gomez, a poza tym dogodne okazje stwarzali gospodarze - Manuel Neuer nie mógł narzekać na brak szczęścia.

Po zmianie stron Bawarczycy wzmocnili skład Bastianem Schweinsteigerem i Ribery'm. W 66. minucie goście dopięli swego za sprawą Gomeza, ale arbiter niesłusznie odgwizdał spalonego. Bayern nie zniechęcił się i zaatakował ponownie - uderzenie Ribery'ego odbił Raphael Schaefer, a skutecznością dobitką popisał się Arjen Robben. W 87. minucie wymarzoną okazję zmarnował Gomez, po strzale którego futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Podopieczni Dietera Heckinga mogli doprowadzić do wyrównania po uderzeniu Almoga Cohena i niepewnej interwencji Neuera. Piłka przeszła przez dłonie golkipera i zatrzymała się na słupku!

Dzięki zwycięstwu w derbach Bawarii monachijczycy tracą do BVB już tylko 3 "oczka"!

FC Nuernberg - Bayern Monachium 0:1 (0:0)

0:1 - Robben 69'

Nuernberg:
Schaefer - Feulner, Maroh, Wollscheid, Pinola - Balitsch (68' Cohen), Simons - Chandler, Didavi (77' Bunjaku) Hlousek (46' Mak) - Pekhart.

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Contento - Tymoszczuk (55' Schweinsteiger), Kroos (80' Gustavo) - Robben, Mueller, Pranjić (57' Ribery) - Gomez.

Żółte kartki: Wollscheid, Chandler (Nuernberg) oraz Gustavo, Robben (Bayern).

Po porażce z Freiburgiem na włosku zawisła posada Robina Dutta. Szkoleniowiec Aptekarzy został pokonany przez byłych podopiecznych, którzy wiosną robią furorę i oddalają się od strefy spadkowej. Pierwszy gol dla SC padł po strzale głową Juliana Schustera po fatalnym błędzie Gonzalo Castro. Na 2:0 podwyższył Daniel Caligiuri, któremu podawał Jonathan Schmid.

Mecz "o 6 punktów" odbywał się w Kaiserslautern. Od 1. minuty wystąpił Ariel Borysiuk, a Jakuba Świerczoka zabrakło tym razem na ławce rezerwowych. Czerwone Diabły przeważały, ale skuteczniejsi okazali się Rothosen - celną dobitką po strzale Ivo Ilicevicia popisał się były reprezentant Niemiec Marcell Jansen. W 88. minucie Olcay Sahan padł w polu karnym po interwencji Gojko Kacara, ale arbiter Thorsten Kinhoefer nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

Po dwóch porażkach z rzędu Eugen Polanski i spółka byli skazywani na pożarcie w Bremie. Tymczasem drużyna Thomasa Tuchela zwarła szyki i rozbiła walczący o europejskie puchary Werder. Reprezentant Polski, który rozegrał 85 minut, ciężko pracował w środkowej części boiska, ale nie miał udziału przy golach. W roli głównej wystąpił wprowadzony w przerwie Eric-Maxim Choupo-Moting, który dwukrotnie pokonał Tima Wiese. Sebastian Boenisch całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.

Kluczowy pojedynek w walce o utrzymanie rozegrano w Augsburgu. Sławomir Peszko znalazł się w wyjściowej jedenastce, ale spisywał się beznadziejnie i Stale Solbakken zdjął go już w przerwie. Lepsi okazali się goście, choć Lukas Podolski został sfaulowany w polu i nie zmarnował rzutu karnego. Beniaminek odpowiedział trafieniem Nando Rafaela po przewinieniu Henrique Sereno.