Okocimski nie do zatrzymania, potknięcie Stalówki - wyniki 24. kolejki gr. wschodniej II ligi

Pewnie do I ligi kroczy Okocimski KS Brzesko. Piłkarze z Małopolski w sobotę pokonali Pelikana Łowicz 1:0. Było to już szesnaste zwycięstwo w tym sezonie lidera rozgrywek. Niespodziewanej porażki doznała Stal Stalowa Wola.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Szóstej porażki z rzędu doznał Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczni Tomasz Reginisa tym razem musieli uznać wyższość Wisły Puławy. Dla puławian były to bardzo ważne trzy punkty. Z kolei biało-zieloni, co prawda plasują się na 8. miejscu w tabeli, ale nad ostatnim Jeziorakiem Iława mają tylko sześć punktów przewagi.

O gonitwie za ligową czołówką marzyła Stal Stalowa Wola. Stalówkę na ziemię niespodziewanie sprowadziła Garbarnia Kraków. Gdy w 90. minucie Bartosz Iwan zdobył gola na 2:0 kibice gospodarzy uspokoili się o rezultat. Przyjezdni błyskawicznie jednak odpowiedzieli za sprawą Wojciecha Fabianowskiego, ale na więcej zabrakło już czasu.

Wciąż bez porażki w II lidze jest Okocimski KS Brzesko. Lider rozgrywek tym razem ograł Pelikana Łowicz. Trzy punkty graczom z Małopolski zapewnił Piotr Darmochwał, który wykorzystał błąd Mariusza Jędrzejewskiego i dobił odbitą przez niego piłkę. W drugiej połowie gospodarzy raz ratowała poprzeczka, a raz po strzale pomocnika Pelikana - Michała Adamczyka piłka została wybita z linii bramkowej. Ostatecznie trzy punkty pozostały jednak w Brzesku, a Pelikan niebezpiecznie zbliża się do dołu tabeli.

Jednobramkowe zwycięstwo zanotował również Znicz Pruszków. Pruszkowianie wygrali w Siedlcach z tamtejszą Pogonią i dzięki tym trzem punktom znajdują się już na 4. miejscu w tabeli.

Niezwykle cenne zwycięstwo zanotowała Stal Rzeszów. Rzeszowianie prowadzili po bramce Andreji Prokića. W 63. minucie czerwoną kartkę ujrzał bramkarz gości - Dawid Kręt, a pomiędzy słupkami stanął Mohammed Eid. Grający w osłabieniu iławianie doprowadzili do wyrównania pięć minut później. Do siatki trafił Ormianin Hajk Czilingarjan. Taki wynik utrzymywał się do aż do 87. minuty. Wtedy to gola dla gospodarzy zdobył Piotr Klepczarek. Po chwili z boiska wyleciał drugi zawodnik Jezioraka Piotr Skokowski. Przyjezdnych w doliczonym czasie gry pogrążył Tomasz Persona.

W ramach tej serii gier w środą miał odbyć się mecz pomiędzy Wigrami Suwałki a Resovią. Spotkanie zostało jednak odwołane ze względu na zły stan murawy. Walkower za mecz z KSZO otrzymała Puszcza Niepołomice.