II liga gr. zachodnia: Energetyk bliżej utrzymania, GKS bliski awansu

Piłkarze GKS Tychy są coraz bliżej wywalczenia awansu do I ligi. W piątek pokonali na własnym stadionie Bałtyk Gdynia 1:0 i już mają osiem punktów przewagi nad trzecim w tabeli Chrobrym Głogów.

Adrian Dudkiewicz

Jedyną bramkę gospodarze zdobyli w drugiej połowie. W 62. minucie świetnym zagraniem w pole karne popisał się Marcin Folc, a Łukasz Kopczyk strzałem głową pokonał Bartosza Kanieckiego. W samej końcówce grający do tej pory defensywnie gdynianie próbowali odmienić losy spotkania, ale wynik się już nie zmienił.

- Zwycięstwo na pewno nie przyszło nam łatwo. Jednak jeśli chce się awansować ligę wyżej, to właśnie takie mecze na własnym boisku, z zespołami z dołu trzeba wygrywać za wszelką cenę. Dlatego chwała, że udało się strzelić jednego gola, chociaż w przekroju całego meczu stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji bramkowych - powiedział na oficjalnej stronie pomocnik GKS, Tomasz Balul.

Znacznie większe emocje mieliśmy w Rybniku. Walczący o utrzymanie Energetyk pokonał po ciekawym spotkaniu Elanę Toruń 2:1. Goście już od ponad 450 godzin czekają na ligowe zwycięstwo. Dwie pierwsze bramki padły już na samym początku meczu. Całe spotkanie było niezwykle ciekawym i emocjonującym widowiskiem. W 29. minucie będący na pozycji spalonej Wieczorek wygrał na raty pojedynek z bramkarzem Elany.

- Trudno być zadowolonym z wyniku. Bojaźliwość i błędy w ustawieniu spowodowały utratę obu goli, choć okoliczności były dyskusyjne. W drugiej połowie mieliśmy więcej z gry, ale szwankowała skuteczność - podsumował zawody trener gości Grzegorz Wędzyński.

WYNIKI PIĄTKOWYCH SPOTKAŃ GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Energetyk ROW Rybnik - Elana Toruń 2:1 (2:1)
1:0 - Kostecki 5'
1:1 - Lewandowski 9'
2:1 - Wieczorek 29'

GKS Tychy - Bałtyk Gdynia 1:0 (0:0)
1:0 - Kopczyk 62'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!