Primera Division: Blamaż Sevilli, piękna przewrotka Negredo nie pomogła (wideo)

W ostatnim meczu 34. kolejki Getafe pokonało u siebie Sevillę 5:1. Tym samym nieudany powrót na Coliseum Alfonso Perez zaliczył Michel, który trenował stołeczną ekipę w latach 2009-2011.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Po czterech zwycięstwach w pięciu meczach w Sevilli zaczęto mówić nawet o awansie do Ligi Mistrzów. Początek poniedziałkowego meczu jeszcze pozwalał w to wierzyć - przepiękną przewrotką popisał się bowiem Alvaro Negredo, który zgromadził już 11 bramek w tym sezonie.

Później jednak dominowali piłkarze Getafe, którzy w drugiej połowie w przeciągu 22 minut aż 4-krotnie pokonali Javi Varasa. Bohaterami Azulones zostali, autor dubletu Miku oraz Pedro Rios, który do bramki dołożył dwie asysty.

Dzięki czwartemu z rzędu zwycięstwu na własnym boisku Getafe zrównało się punktami z Andaluzyjczykami, Athletic Bilbao, Atletico Madryt i Espanyolem Barcelona. Wszystkie te ekipy tracą tylko oczko do szóstej Osasuny Pampeluna i będą do końca walczyć o europejskie puchary.

Getafe CF - Sevilla FC 5:1 (1:1)
0:1 - Negredo 19'
1:1 - Miguel Torres 35'
2:1 - Lacen 49'
3:1 - Miku 63'
4:1 - Pedro Rios 68'
5:1 - Miku 71'