Borysiuk gotowy do gry. Polak pomoże przerwać K'lautern niechlubną serię?

Już tylko cud uratuje FC Kaiserslautern przed spadkiem z Bundesligi. Czerwone Diabły w sobotę będą grać więc przede wszystkim o honor i przerwanie katastrofalnej serii. Rywalem Ariela Borysiuka i spółka będzie przedostatnia drużyna tabeli, Hertha Berlin.

Konrad Kostorz

Ariel Borysiuk doznał kontuzji w pierwszej połowie meczu 29. kolejki Bundesligi z Hoffenheim i po przerwie nie pojawił się już na murawie. Zabrakło go także w kolejnych pojedynkach ligowych z Bayerem (1:3) i Nuernberg (0:2).

Przed sobotnią rywalizacją z Herthą w Berlinie były zawodnik Legii Warszawa trenuje na pełnych obrotach i ma zagrać od 1. minuty jako defensywny pomocnik, tym bardziej że za kartki pauzuje Christian Tiffert. Borysiuk wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w lidze niemieckiej. W jego dotychczasowych występach FC Kaiserslautern przegrało 0:1 z Koeln, 1:2 z Gladbach, 0:4 z Mainz, 1:4 z Schalke, 0:2 z Freiburgiem, 0:1 z HSV i 1:2 z Hoffenheim oraz bezbramkowo zremisowało z Wolfsburgiem i Stuttgartem.

Ekipa Krassimira Bałakowa po raz ostatni sięgnęła po komplet punktów 22 października 2011 roku w pojedynku z Freiburgiem. Od tego Czerwone Diabły przegrały 12 spotkań i zremisowały 9. W całej 49-letniej historii Bundesligi tylko jedna drużyna miała gorszą serię!