Francja: Obraniak pomógł pokonać ćwierćfinalistę LM, kontuzja Dudki (wideo)

Równą, wysoką formę utrzymuje od kilku tygodni Ludovic Obraniak. Zespół reprezentanta Polski po ubiegłotygodniowych wpadkach wreszcie stanął na wysokości zadania i w 33. kolejce uporał się z Olympique Marsylia.

Konrad Kostorz

Wskutek zupełnie nieudanych występów w ostatnich tygodniach Bordeaux nie ma już szans na awans do europejskich pucharów. Podopieczni Francisa Gillota walczyli z Olympique Marsylia tylko o prestiż.

Żyrondyści rozpoczęli pojedynek najlepiej jak mogli: Ludovic Obraniak znakomicie wypuścił na wolne pole prostopadłym podaniem Yoana Gouffrana, który zagrał do Brazylijczyka Jussie i było 1:0. 28-latek jeszcze przed przerwą podwyższył prowadzenie gospodarzy, a kontaktowy gol Jordana Ayewa na nic się zdał. Wiktoria Bordeaux byłaby bardziej okazała, gdyby w 67. minucie Benoit Tremoulinas wykorzystał rzut karny.

"Ludo" po zmianie stron był nieco mniej aktywny, ale pozostał na placu gry do końcowego gwizdka. Bordeaux dzięki wygranej przesunęło się na 8. pozycję w tabeli.

Girondins Bordeaux - Olympique Marsylia 2:1 (2:0)
1:0 - Jussie 1'
2:0 - Jussie 29'
2:1 - J. Ayew 56'

Dariusz Dudka w pojedynku AJ Auxerre z OGC Nice rozegrał zaledwie 18 minut. Występ reprezentanta Polski stał pod znakiem zapytania, ponieważ skarżył się on na problemy z mięśniami. Ostatecznie znalazł się w podstawowej jedenastce (jako prawy obrońca), ale ból okazał się silniejszy i trener musiał dokonać zmiany. Zespół 28-latka przegrał 0:1 i jest już jedną nogą w Ligue 2.

Po raz kolejny w kadrze meczowej OSC Lille zabrakło Ireneusza Jelenia. Na szpicy zagrał Nolan Roux, a w drugiej połowie z ławki weszli Gianni Bruno i Tulio de Melo, a obrońcy tytułu pokonali 2:0 Dijon.

Podanie Obraniaka (0:43) otworzyło Gouffranowi i Jussie drogę do bramki:

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)