Primera Division: Villarreal i Granada zapewniły sobie utrzymanie (wideo)

Villarreal CF rozgrywa fatalny sezon, ale nie pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową. W 36. kolejce Żółta Łódź Podwodna pokonała bezpośredniego konkurenta w walce o utrzymanie, Sporting Gijon.

Konrad Kostorz

Szanse na awans do europejskich pucharów definitywnie straciło Getafe, które nie zdołało pokonać zdegradowanego już Racingu. Niewiele brakowało, by goście prowadzili przed przerwą, ale Papakouli Diop zmarnował w 26. minucie karnego.

W Primera Division zostaje beniaminek z Granady, który pokonał Espanyol. Drużyna z Katalonii po raz drugi z rzędu dostarczyła punkty potrzebującym - w weekend uległa aż 0:3 Sportingowi. Bohaterem został Nigeryjczyk Odion Ighalo, który zdobył swojego 5. i 6. gola w sezonie.

"O 6 punktów" grano w Gijon. Sporting, by zachować szanse na utrzymanie, musiał co najmniej zremisować z Villarreal. Decydująca okazała się sytuacja z 42. minuty, gdy obrońca Gregory sfaulował w polu karnym Rubena, a jedenastki nie zmarnował Marcos Senna. Asturyjczyków pogrążył Hernan Perez po akcji Borjy Valero. Dzięki zwycięstwu drużyna z El Madrigal wyprzedziła w tabeli Rayo Vallecano.