Złoty gol Wolańskiego - relacja z meczu Kolejarz Stróże - Warta Poznań

Kolejarz Stróże coraz bliżej czołówki. W środowym starciu z Wartą ekipa Przemysława Cecherza nie była lepsza, ale wykorzystała błąd rywali i odniosła skromne zwycięstwo.

Szymon Mierzyński

Mecz miał różne fazy. Początek był nieco solidniejszy w wykonaniu gospodarzy, jednak nie przełożyło się to na klarowne sytuacje. Z kolei po upływie kwadransa lekką przewagę uzyskali zieloni. Z ich dominacji zrodziła się jedna dobra szansa, którą zmarnował Paweł Piceluk. Po jego technicznym uderzeniu piłka poleciała tuż nad poprzeczką.

Nielicznie zgromadzona publiczność doczekała się emocji dopiero po 28 minutach. Najpierw Dominik Sobański (jesienią zawodnik Warty) obronił soczysty strzał z dystansu Adama Mójty, a niedługo później w podobnej sytuacji świetnie interweniował Jakub Słowik. Jego umiejętności sprawdził Dariusz Walęciak.

W składzie gospodarzy znalazł się jeszcze jeden były warciarz - Krzysztof Gajtkowski. Wyróżnił się jednak tylko przepychanką z Krzysztofem Sobierajem, po której obaj otrzymali żółte kartki.

Gdy wydawało się, że na przerwę zespoły zejdą z wynikiem bezbramkowym, fatalny błąd popełnił Grzegorz Bartczak. Defensor zielonych za krótko podał do Słowika, co skrzętnie wykorzystał Janusz Wolański. Pomocnik Kolejarza dopełnił formalności z kilku metrów.

Druga połowa przebiegała pod wyraźne dyktando podopiecznych Czesława Owczarka, lecz bili oni głową w mur. Momentami spychali ekipę ze Stróż do bardzo głębokiej defensywy. Cóż jednak z tego, skoro nie potrafili jej przełamać. Na murawie pojawili się Michał Jakóbowski, Marcin Klatt i Łukasz Grzeszczyk, ale w przeciwieństwie do poprzedniego spotkania z Dolcanem, roszady nie przyniosły spodziewanych efektów.

Warta, choć nie do końca zasłużenie, przegrała w Stróżach 0:1 i pozostała na 9. miejscu w tabeli. Kolejarz natomiast wyprzedził Bogdankę Łęczna, a do strefy premiowanej awansem traci zaledwie dwa oczka.

Kolejarz Stróże - Warta Poznań 1:0 (1:0)
1:0 - Wolański 45'

Kolejarz Stróże: Sobański - Basta, Markowski, Cichy, Walęciak, Wolański, Stefanik, Niane, Chrapek (86' Bocian), Gajtkowski (77' Rupa), Kowalczyk (71' Gryźlak).

Warta Poznań: Słowik - Bartczak, Mysiak, Sobieraj, Mójta, Foszmańczyk, Ngamayama, Marciniak, Reiss (72' Grzeszczyk), Bereszyński (67' Jakóbowski), Piceluk (58' Klatt).

Żółte kartki: Gajtkowski, Stefanik (Kolejarz) oraz Sobieraj, Bereszyński, Marciniak, Słowik (Warta).

Czerwona kartka: Wolański /90+3' za drugą żółtą/ (Wolański).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).