WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Mecz o awans do Bundesligi powtórzony?

Fortuna Dusseldorf po zwycięstwie w dwumeczu nad Herthą Berlin awansowała do Bundesligi. Spotkanie rewanżowe w Dusseldorfie może jednak zostać powtórzone ze względu na zamieszki na stadionie.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Najpierw kibice z Berlina, a później z Dusseldorfu przerwali spotkanie o awans do Budesligi pomiędzy Fortuną a Herthą. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, który w świetle zwycięstwa Fortuny w Berlinie 2:1 oznaczał spadek do 2. Bundesligi Herthy. Pojedynek zakończył się po... 128 minutach, bo tyle trwał łącznie z przerwą związaną z wtargnięciem kibiców na murawę. Działacze robią wszystko, aby mecz został powtórzony.

Kiedy miejscowi fani wbiegli na boisko w 95. minucie, wydawało się, że spotkanie nie zostanie dokończone, bo piłkarze Herthy uciekli do szatni. Sędzia Wolfgang Start długo musiał namawiać ich do powrotu na murawę. Największe obawy miał kapitan berlińczyków Lewan Kobiaszwili, który twierdził, że jego zespół obawia się agresji kibiców. Zdaniem sędziego... później sam wykazał się agresją i go pobił. Zarówno w sprawie pobicia, jak i przerwania meczu niemiecka federacja wszczęła już dochodzenie. Możliwe są trzy warianty. Mecz może zostać powtórzony, Hertha otrzyma walkower, albo (co jest najmniej prawdopodobne) Bundesliga zostanie powiększona do 19 zespołów.

Źródło: Przegląd Sportowy

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Remle 0
  a nie ma wariantu, że wynik zostanie utrzymany? Przecież cienizny z Herthy musza się pogodzić, że wyleciały z ligi. Wszystko odbyło się na boisku. Widzę, że Hertha chce się stać taką niemiecką Legią (w sumie tu Warszawa, tam Berlin) albo Cracovią która nigdy nie spadnie. Mam nadzieję, że Niemcy mają więcej oleju w głowie i nie będą karali Fortuny, a jak już to ich kibiców
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • zany 0
  zostanie bez zmian, czyli fortuna ma awans i tyle, Niemcy to nie Polska gdzie robi się przekręty, jedynie kary finansowe i tyle.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • fff 0
  Tylko F95!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)