3. runda kw. Ligi Mistrzów: Pewne zwycięstwo Fiorentiny

ACF Fiorentina zgodnie z planem pokonała Slavię Praga i jest blisko wywalczenia awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Piłkarze z Florencji wygrali 2:0, dzięki czemu jeśli tylko uda im się w stolicy Czech strzelić bramkę, to nawet dwubramkowa porażka da im upragnioną kwalifikację.

Adam Kiołbasa

Viola od początku przeważała i już w 3. minucie za sprawą pięknego uderzenia Adriana Mutu objęła prowadzenie. Reprezentant Rumunii kapitalnie wykonał rzut wolny i nie dał żadnych szans bramkarzowi rywala. Co prawda do przerwy wynik mógł być wyższy, ale Fiołki nie zdołały po raz drugi umieścić futbolówki w bramce.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i nadal dominowali podopieczni Cesare Prandelliego. W 58. po ładnej centrze z rzutu rożnego na 2:0 zdołał podwyższyć Alberto Gilardino. Fioletowi mieli jeszcze później kilka znakomitych sytuacji do tego, aby podwyższyć na 3:0, ale Vaniak nie dał już się pokonać i wynik nie uległ zmianie.

ACF Fiorentina - Slavia Praga 2:0 (1:0)