Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Bogdanka pogodzona z losem

Łęczyńska drużyna przez cały sezon należała do czołówki, ocierając się o awans do ekstraklasy, a mimo to nie roztrząsano straconej szansy. Szóste miejsce w tabeli przyjęto z umiarkowanym optymizmem.

Paweł Patyra
Paweł Patyra

Za sprawą niezłej postawy na własnym stadionie Bogdanka zadomowiła się w gronie najlepszych I-ligowców. Zbyt często jednak wracała na tarczy z wyjazdów, aby na poważnie myśleć o najwyższych celach. - Przegrana z Pogonią Szczecin 0:1 zadecydowała o tym, że nie awansowaliśmy - nie ma wątpliwości Veljko Nikitović. - Patrząc na to, że była taka chwila, gdy walczyliśmy o awans do ekstraklasy, to możemy powiedzieć, że to jest nasza porażka. Ja myślę, iż to i tak jest sukces naszej drużyny. Graliśmy dobrze w piłkę, zabieraliśmy punkty większym markom, tak że oceniam ten sezon pozytywnie - zauważa z kolei Łukasz Pielorz.

Natomiast Piotr Rzepka jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych. W trakcie sezonu skorzystał on z usług 29 piłkarzy i nie wszyscy spełnili pokładane w nich nadzieje. Trener unika jednak indywidualnych ocen. - Na dokładne podsumowania przyjdzie jeszcze czas. Mogę powiedzieć, że praktycznie wszyscy moi zawodnicy pokazali, że nie przez przypadek uprawiają piłkę nożną. Należą im się wielkie słowa uznania. Chylę czoła przed tą grupą, bo to jest duża przyjemność pracować w takim zespole - podkreśla szkoleniowiec.
Trener Rzepka zbudował na Lubelszczyźnie solidną drużynę Trener Rzepka zbudował na Lubelszczyźnie solidną drużynę
Podczas letniej przerwy w łęczyńskiej ekipie dojdzie do licznych zmian, ponieważ kontrakty większości zawodników wygasają wraz z końcem czerwca. Niektórzy piłkarze zaprezentowali się z dobrej strony, więc niewykluczone, że wyżej notowane kluby skorzystają z możliwości pozyskania ich za darmo. W tym gronie jest Pielorz, który odbierał sygnały o zainteresowaniu jego osobą. - Coś tam się pojawiło, ale ja najpierw czekam na to, co będzie z Bogdanką. Jeżeli nie będą chcieli współpracować ze mną tutaj, to wtedy będziemy myśleć, co dalej - wyjaśnia 29-letni obrońca.
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×