Lech lepszy od Floty w pierwszym sparingu

W spotkaniu sparingowym rozegranym na stadionie we Wronkach Lech Poznań wygrał z Flotą Świnoujście 3:1. Bramki dla Kolejorza zdobyli: Hubert Wołąkiewicz, Bartosz Ślusarski oraz Siergiej Kriwiec.

Szymon Mierzyński

W szeregach gospodarzy nie było nowych twarzy. Trener Mariusz Rumak potraktował wtorkową potyczkę jako jedną z prób przed pierwszym spotkaniem I rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej z Żetysu Tałdykorgan. Poznaniacy zaprezentowali niezłą dyspozycję i zaznaczyli na boisku różnicę klasy, jaka dzieli ich od rywala.

W składzie gości natomiast pojawiło się kilku testowanych zawodników: Koreańczyk Seung Ki-Yoo (ostatnio FB Gulbene 2005), Francuz Michael N'Cho (AS Choisy-le-roi), Dominik Kisiel (PGE GKS Bełchatów), Krystian Pieczara (Chojniczanka Chojnice) oraz Josef Petrik - były gracz m. in. Pelikana Łowicz, GKP Gorzów Wlkp. i Pogoni Szczecin.

Trener Ryszard Kłusek nie mógł być zadowolony z postawy większości wymienionych wyżej piłkarzy. Koreańczyk i Francuz byli w zasadzie niewidoczni, zaś Petrik w 23. minucie sfaulował w polu karnym Gergo Lovrencsicsa, prokurując jedenastkę dla gospodarzy. Z "wapna" pewnie uderzył Hubert Wołąkiewicz i do przerwy Kolejorz prowadził 1:0.

Druga połowa to ogrom roszad w obu drużynach, a na kolejne bramki musieliśmy poczekać do ostatniego kwadransa. Na 2:0 podwyższył Bartosz Ślusarski, który przelobował Kisiela po tym jak koszmarny kiks zaliczył Radosław Jasiński.

W 88. minucie honorowe trafienie dla Floty uzyskał Ensar Arifović. Doświadczony napastnik pokonał Krzysztofa Kotorowskiego, skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za zagranie ręką Adriana Cieślaka. Zwycięstwo poznaniaków przypieczętował natomiast Siergiej Kriwiec. Białoruski pomocnik wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych I-ligowca i przelobował wychodzącego z bramki Kisiela.

Lech triumfował ostatecznie 3:1 i trener Mariusz Rumak mógł być umiarkowanie zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Bardzo dobre wrażenie pozostawił po sobie zwłaszcza Lovrencics. Nowy nabytek klubu ze stolicy Wielkopolski nie zdobył gola, ale był niezwykle aktywny i imponował wyszkoleniem technicznym. Wiele wskazuje na to, że ten transfer może być dla poznaniaków strzałem w dziesiątkę.

Kolejny sparing lechici rozegrają w piątek, a ich rywalem będzie Arka Gdynia. Z kolei Flota odpocznie znacznie dłużej - aż do 7 lipca. Na ten dzień zaplanowano pojedynek kontrolny z Kotwicą Kołobrzeg.

Lech Poznań - Flota Świnoujście 3:1 (1:0)

1:0 - Wołąkiewicz (k.) 24'
2:0 - Ślusarski 79'
2:1 - Arifović (k.) 88'
3:1 - Kriwiec 90'

Lech Poznań: Kotorowski - Możdżeń (46' Kikut), Arboleda (61' Kamiński), Wołąkiewicz (46' Cieślak), Ratajczak (61' Henriquez), Drygas (46' Djurdjević), Trałka (46' Injac), Tonev (61' Ubiparip), Kriwiec (32' Drewniak), Ubiparip (32' Ślusarski), Lovrencics (61' Kriwiec).

Flota Świnoujście: Kisiel - Zalepa (55' Bielecki), Kieruzel (46' Rygielski), Petrich (46' Jasiński), Niewiada (80' Ostalczyk), Chyła (46' Pieczara), Nnamani (70' Śpiączka), Mawo (46' Szalamberidze), Kalinowski (46' Fryc), Yoo (46' Arifović), Ncho (46' zawodnik testowany).

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).