Sparingowo: Porażka Wisły

W rozegranym we wtorek w Opalenicy meczu kontrolnym Wisła Kraków przegrała z wicemistrzem Cypru Omonią Nikozja 0:1. To pierwsza porażka Białej Gwiazdy w okresie przygotowawczym.

Jedyna bramka spotkania padła w 29. minucie. Rzut karny po faulu Kasjusza Piwowarczyka wykorzystał Alves.

Dla Białej Gwiazdy był to trzeci sparing w czasie przygotowań do sezonu. Wcześniej ekipa Michała Probierza zremisowała z mistrzem Cypru AEL Limassol (0:0) i Lechią Gdańsk (3:3).

Wisła Kraków - Omonia Nikozja 0:1 (0:1) 0:1 - Alves (k.) 29'

Wisła: I połowa: Pareiko - Lepiarz, Piwowarczyk, Jaliens, Bunoza - Sobolewski, Chrapek, Iliev - Garguła, Melikson - Genkow. II połowa: Pareiko - Kolanko, Chavez, Głowacki, Żemło - Wilk, Lepiarz, Chrapek - Boguski, Kirm - Kamiński.

Omonia: Leoni - Karipidis, Pavisevic, Aguiar, Scaramozzino - Alves, Spungin, Margaca, Leandro - Christofi, Soares.