Marcin Siedlarz trenuje z Sandecją

Na treningu zespołu Jarosława Araszkiewicza pojawił się nowy pomocnik, który ma walczyć o angaż w Nowym Sączu. Okazję do udowodnienia swojej przydatności zawodnik ma otrzymać w piątkowym sparingu.

Piotr Wiśniewicz
Piotr Wiśniewicz

Piłkarzem zaproszonym na testy jest Marcin Siedlarz, występujący ostatnio w drugoligowej Garbarni Kraków. Urodzony w 1988 roku pomocnik, pomimo niezbyt zaawansowanego wieku, ma za sobą kilka zawirowań w karierze. Jego dobre występy w barwach krakowskiego Hutnika zaowocowały transferem do Górnika Zabrze, a tam jako szesnastolatek zaliczył debiut w ekstraklasie. Ogółem jego przygoda ze śląskim klubem trwała półtora sezonu i rozegrał wtedy 25 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej, strzelając jedną bramkę. Następnie na sześć miesięcy wylądował w szeregach Widzewa Łódź, po czym przeniósł się do włoskiego AC Siena. Tam nie udało mu się jednak przebić do składu, więc wrócił do Polski znajdując angaż w Ruchu Chorzów. Rundę wiosenną rozgrywek 2007/2008 spędził w Młodej Ekstraklasie, a następnie zakotwiczył w Przeboju Wolbrom. Później szukał jeszcze szczęścia w GKS Katowice, aż w końcu trafił do Garbarni. O tym, czy 24-latek zasili kadrę Sandecji Nowy Sącz, sztab szkoleniowy zadecyduje po sparingu z Barciczanką Barcice.

Warto przypomnieć, że z sądeckim pierwszoligowcem trenują również inni gracze oczekujący na podpisanie kontraktów. Są nimi Kamil Szymura, Wojciech Wilczyński oraz Mateusz Kowalski. Finalizacja tej sprawy powinna nastąpić w przyszłym tygodniu, a niewykluczone, że do tego czasu klub osiągnie jeszcze porozumienie z kolejnymi piłkarzami. Szkoleniowiec nie ukrywa bowiem chęci pozyskania zawodników do gry w drugiej linii swojego zespołu, zwłaszcza defensywnych.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×