Eliminacje LE: Celeban zagra na San Siro, arcytrudne zadanie pogromców Lecha
W Nyonie rozlosowano 31 par ostatniej rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej. Najciekawiej zapowiadają się konfrontacje VfB Stuttgart z Dinamem Moskwa i Anży Machaczkała z AZ Alkmaar.
Nietrudne zadanie czeka Viktorię Pilzno, która wyeliminowała chorzowski Ruch. Z kolei pogromca Lecha Poznań, AIK Sztokholm z pewnością nie będzie faworytem rywalizacji z naszpikowanym gwiazdami zespołem z Rosji, CSKA Moskwa.
Zwycięzcy meczów, które rozegrane zostaną 23 i 30 sierpnia, wystąpią w fazie grupowej Ligi Europejskiej wraz z 10 drużynami, które nie przebrną IV rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów, oraz mającymi zapewniony udział Atletico Madryt, Tottenhamem Hotspur, Bayerem Leverkusen, SSC Napoli, Olympique Lyon, Academiką Coimbra i Rubinem Kazań.
Pary IV rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej:
Steaua Bukareszt (Rumunia) - Ekranas Poniewież (Litwa)
Slovan Liberec (Czechy) - Dnipro Dniepropietrowsk (Ukraina)
VfB Stuttgart (Niemcy) - Dinamo Moskwa (Rosja)
PAOK Saloniki (Grecja) - Rapid Wiedeń (Austria)
FC Luzern (Szwajcaria) - KRC Genk (Belgia)
FC Zeta Golubovci (Czarnogóra) - PSV Eindhoven (Holandia)
Anży Machaczkała (Rosja) - AZ Alkmaar (Holandia)
Hearts of Midlothian (Szkocja) - Liverpool FC (Anglia)
Sheriff Tyraspol (Mołdawia) - Olympique Marsylia (Francja)
AC Horsens (Dania) - Sporting Lizbona (Portugalia)
KSC Lokeren (Belgia) - Viktoria Pilzno (Czechy)
Athletic Bilbao (Hiszpania) - HJK Helsinki (Finlandia)
APOEL Nikozja (Cypr) - Neftci Baku (Azerbejdżan)
Śląsk Wrocław (Polska) - Hannover 96 (Niemcy)
Trabzonspor (Turcja) - Videoton FC Fehervar (Węgry)
Lazio Rzym (Włochy) - ND Mura 05 (Słowenia)
Atromitos Ateny (Grecja) - Newcastle United (Anglia)
Maritimo Funchal (Portugalia) - Dila Gori (Gruzja) / Anorthosis Famagusta (Cypr)
FC Midtjylland (Dania) - Young Boys Berno (Szwajcaria)
Feyenoord Rotterdam (Holandia) - Sparta Praga (Czechy)
Tromsoe IL (Norwegia) - Partizan Belgrad (Serbia)
Molde FK (Norwegia) - SC Heerenveen (Holandia)
FC Motherwell (Szkocja) - UD Levante (Hiszpania)
FC Vaslui (Rumunia) - Inter Mediolan (Włochy)
VSC Debreczyn (Węgry) - Club Brugge (Belgia)
Legia Warszawa (Polska) - Rosenborg Trondheim (Norwegia)
Dinamo Bukareszt (Rumunia) - Metalist Charków (Ukraina)
Hapoel Tel-Awiw (Izrael) - F91 Dudelange (Luksemburg)
Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) - Girondins Bordeaux (Francja)
Bursaspor (Turcja) - Twente Enschede (Holandia)
AIK Sztokholm (Szwecja) - CSKA Moskwa (Rosja)