Anglia: Pięciu Polaków na boisku

Pięciu Polaków pojawiło się w sobotę na angielskich boiskach. W piątek nie udało się zagrać Radosławowi Majewskiemu. Polak cały mecz Nottingham Forest przesiedział na ławce rezerwowych.

Bartosz Zimkowski

THE CHAMPIONSHIP:

Tomasz Cywka (Barnsley) - ponownie od pierwszej do ostatniej minuty wystąpił Cywka. Tym razem nie udało mu się strzelić bramki, a naprzeciw siebie miał... Tomasza Kuszczaka. Jego drużyna przegrała z Brighton and Hove aż 1:5.

Sławomir Peszko (Wolverhampton Wanderers) - podobnie jak Cywka - tak i Peszko zadomowił się w wyjściowym składzie swojej drużyny. Wilki na Molineux podejmowały Derby County. Pojedynek zakończył się remisem 1:1, a Peszko grał przez pełne 90 minut.

Tomasz Kuszczak (Brighton and Hove) - polski bramkarz nie zdołał zachować czystego konta w meczu z Barnsley. Puścił jedną bramkę - z rzutu karnego, ale jego drużyna wygrała aż 5:1.

Radosław Majewski (Nottingham Forest) - drugi raz z rzędu polski pomocnik nie powąchał murawy w pojedynku Nottingham Forest. Cały mecz z Boltonem Wanderers (1:1) przesiedział na ławce rezerwowych.

LEAGUE ONE:

Bartosz Białkowski (Notts County) - 25-letni bramkarz nie zdołał zachować czystego konta w spotkaniu z Walsall. Jego drużyna przegrała 0:1. Polak wystąpił przez pełne 90 minut.

LEAGUE TWO:

Artur Krysiak (Exeter City) - 90 minut w pojedynku z Accrington Stanley i wygrana jego zespołu 3:0. Czyste konto Polaka.