Jedenastka 4. kolejki I ligi wg SportoweFakty.pl

Za nami 4. kolejka I ligi. Wśród jedenastu najlepszych graczy tej serii spotkań jest trzech, dla których to już drugie wyróżnienie w naszym plebiscycie.

Maciej Kmita

Mateusz Mika (Polonia Bytom, 2*) - golkiper Polonii wyczyniał cuda między słupkami, zachowując w meczu z Sandecją Nowy Sącz czyste konto aż do doliczonego czasu gry. Dwa razy wygrał pojedynek sam na sam z Aleksandrem, a skapitulował dopiero po 90. minucie.

Dawid Sołdecki (Bogdanka Łęczna, 1) - nominalny pomocnik z konieczności zagrał na środku defensywy, wprowadzając spokój w tej formacji. Interweniował bardzo pewnie i nie pozwalał rywalom na rozwinięcie skrzydeł.

Bartosz Kopacz (Zawisza Bydgoszcz, 1) - dobry w defensywie i aktywny w ataku. Efekt: Zawisza wygrał z Okocimskim 4:0, a młody stoper wpisał się na listę strzelców po strzale głową.

Piotr Petasz (Zawisza Bygdoszcz, 1) - lewy obrońca Zawiszy zamknął dla graczy Okocimskiego swój sektor boiska. Do tego zaliczył asystę przy golu Pawła Abbotta.

Krzysztof Bodziony (Flota Świnoujście, 1) - po przerwie przyspieszył grę lidera I ligi, wziął na siebie ciężar rozegrania akcji i obsłużył napastników kilkoma niezłymi dograniami.

Mateusz Szwoch (Arka Gdynia, 2) - od pierwszego do ostatniego gwizdka sprawiał problemy defensywie Kolejarza Stróże. Oddał kilka groźnych strzałów, a przy golu Marcina Radzewicza na 1:0 zaliczył asystę.

Bartosz Osoliński (Dolcan Ząbki, 1) - za być może najładniejszą bramkę sezonu. Widząc, że rozgrywanie akcji w meczu z Wartą Poznań nie przynosi efektów, oddał strzał z 30 metrów, po którym piłka poleciała najlepiej, jak mogła: odbiła się od wewnętrznej części słupka tuż pod poprzeczką, a Łukasz Radliński nawet nie interweniował.

Veljko Nikitović (Bodganka Łęczna, 2) - przecinał w środku większość akcji GKS-u Katowice. Dobrze bił stałe fragment gry, po jednym z nich notując asystę.

Paul Grischok (Olimpia Grudziądz, 1) - kolejny asystent w naszym gronie. Po centrze niemieckigo pomocnika Olimpii w meczu z Łódzkim Klubem Sportowym wpisał się Marcin Woźniak.

Paweł Abbott (Zawisza Bydgoszcz, 2) - doświadczony snajper dopisał do swojego konta kolejne dwie bramki.

Bartosz Śpiączka (Flota Świnoujście, 1) - okazał się skutecznym jokerem w ekipie Floty. 11 minut po wejściu na boisko w meczu z GKS-em Tychy zdobył zwycięskiego, dzięki któremu Flota ma na koncie komplet punktów.

Ławka rezerwowych: Aleksander Ptak (Miedź Legnica), Tomasz Midzierski (Górnik Łęczna), Marcin Szałęga (Okocimski Brzesko), Łukasz Suchocki (Stomil Olsztyn), Bartłomiej Pawłowski (Warta Poznań), Wojciech Mróz (Sandecja Nowy Sącz), Maciej Kowalczyk (Kolejarz Stróże).