2. Bundesliga: Wysoka forma Polaków, Borysiuk i Wojtkowiak z asystami

W Niemczech wraz z końcem okna transferowego rozpoczęła się 4. kolejka drugiej ligi. W dwóch pierwszych piątkowych spotkaniach udział wzięło dwóch kadrowiczów Waldemara Fornalika.

Konrad Kostorz

FC Kaiserslautern stanął przed trudnym zadaniem - Czerwone Diabły wybrały się do Drezna na mecz z Dynamem. Ariel Borysiuk znalazł się w podstawowym składzie i miał udział przy bramce na 1:0. Reprezentant Polski wymienił piłkę z Albertem Bunjaku, umożliwiając Szwajcarowi wpisanie się na listę strzelców. To pierwsza asysta byłego gracza Legii Warszawa w 2. Bundeslidze.

W 55. minucie Borysiuk, który wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, otrzymał żółtą kartkę za odkopnięcie piłki po faulu na rywalu. Ostatecznie zespół Franco Fody odniósł cenne zwycięstwo i awansował na 4. miejsce w tabeli.

Również 90 minut rozegrał Grzegorz Wojtkowiak, który tuż po rozpoczęciu spotkania asystował Benjaminowi Lauthowi. Kadrowicz Waldemara Fornalika po rzucie rożnym zagrał piłkę przed bramkę, gdzie czekał już 31-letni napastnik Lwów. TSV 1860 Monachium pewnie pokonało MSV Duisburg i w tabeli ustępuje tylko Energie Cottbus oraz Eintrachtowi Brunszwik.

Kolejny raz na całej linii zawiedli piłkarze FC Koeln. Spadkowicz z ekstraklasy zdobył dotąd tylko punkt! Kontuzji wciąż nie wyleczył Adam Matuszczyk, którego zabrakło w meczowej "18". Od 46. minuty zagrał Kacper Przybyłko i miał dwie świetne okazje na doprowadzenie do remisu, jednak młodzieżowy reprezentant Polski nie zdołał skierować futbolówki do siatki.

Dynamo Drezno - FC Kaiserslautern 1:3 (0:1)
0:1 - Bunjaku 29'
1:1 - Pote 67'
1:2 - Bunjaku 74'
1:3 - Fortounis 82'

TSV 1860 Monachium - MSV Duisburg 3:0 (1:0)
1:0 - Lauth 2'
2:0 - Lauth 56'