Najlepsze i najgorsze zagrania 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Portal SportoweFakty.pl wybrał "Najlepsze i najgorsze" zagrania 4. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Piłkarzem kolejki uznaliśmy Tomasza Brzyskiego.

Piłkarz kolejki: Tomasz Brzyski (Polonia Warszawa). Ciężko było nam wyróżnić jednego zawodnika. Ostatecznie padło na Brzyskiego, który zdobył ładną bramkę z Jagiellonią oraz szalał na obu skrzydłach. Niezły występ tego piłkarza.

Bramka kolejki: Dominik Furman (Legia Warszawa). Młody pomocnik Legii w meczu z Górnikiem trafił do siatki po kapitalnym uderzeniu z ok. 40 metrów. Do oddania strzału nie potrzebował nawet asysty, bo padła ona bezpośrednio po wrzucie z autu. Przy Roosevelta podobną bramkę przed laty strzelił Adam Marciniak.

Rajd kolejki: Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław). Wyraźnie nabrał pewności siebie po meczach w reprezentacji narodowej. W spotkaniu z Podbeskidziem przeprowadził kapitalny rajd, minął kilku zawodników i oddał strzał, który znalazł drogę do bramki.

Powrót kolejki: Jacek Zieliński (Ruch Chorzów). Na ławkę ekstraklasy Jacka Zielińskiego. Kończył pracę w marcu po porażce Polonii w... Kielcach. A drugie podejście w Warszawie rozpoczynał od wygranej w Kielcach.

Przełamanie kolejki: Ruch Chorzów i Korona Kielce. Oba zespoły zdobyły pierwsze gole i punkty w lidze.

Stadion kolejki: Roosevelta 81. Po trzech wyjazdach z rzędu Górnik wrócił na własne śmieci. Zabrzanie mieli swoje mecze rozgrywać w Sosnowcu, ale sprawnie postępujące prace budowlane sprawiły, że komisja licencyjna dała śląskiej drużynie zielone światło na grę na własnym obiekcie. Kibice obserwujący pojedynek w telewizji mogli za sprawą tego obejrzeć coraz bardziej okazałe trybuny, które rosną na obiekcie im. Ernesta Pohla.

Wpuszczak kolejki: Łukasz Skorupski (Górnik Zabrze). Uchodzący za wielki talent bramkarz Górnika w meczu z Legią puścił dwie bramki, które klasowemu zawodnikowi zdarzyć się nie powinny. Najpierw nie złapał piłki po rykoszecie, asystując Saganowskiemu, a potem dał się zaskoczyć Furmanowi. Strzał był kapitalny, ale gdyby golkiper zabrzan był lepiej ustawiony, to pewnie przerzuciłby piłkę nad poprzeczką.

Sprinter kolejki: Prejuce Nakoulma (Górnik Zabrze). Reprezentant Burkina Faso jest dziś cieniem zawodnika, który czarował formą w minionym sezonie. W meczu z Legią robił na boisku dużo wiatru, dochodził do sytuacji, ale niewiele z tego wynikało. Została mu tylko szybkość...

Zmiany kolejki: Robert Kasperczyk (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Wszystkie trzy dokonane w drugiej połowie przez Kasperczyka. Malinowski, Cohen i Adamek zrobili dużo dobrego. Ten drugi świetnie dogrywał piłki do kolegów, poprawił grę w środku pola Podbeskidzia. Adamek - debiutant w ekstraklasie w tym sezonie - minutę po wejściu na boisko strzelił wyrównującego gola dla gospodarzy.

"Obrona Częstochowy" kolejki: Podbeskidzie Bielsko-Biała. Przez niemal kwadrans Podbeskidzie grało w 9 zawodników. A zmiany dokonane wcześniej przez Kasperczyka sprawiły, że na placu gry w pewnym momencie było czterech napastników Górali (Malinowski, Demjan, Adamek, Pawela). Mimo to gospodarze zdołali odeprzeć napór wrocławian, często w dość ekwilibrystyczny sposób: Zajac lądujący w swojej bramce po skutecznej obronie.

Niesmak kolejki: Sędziowie. Napisano i powiedziano już o nich wszystko - fatalna kolejka arbitrów. Mnóstwo błędów i kontrowersji.

Strzelnica kolejki. Pogoń oraz Wisła oddały w piątek prawie czterdzieści strzałów. Większość z nich lądowała jednak hen daleko poza boiskiem.

Ukryty gracz kolejki: Wiatr. W Szczecinie długo przeszkadzał zawodnikom Pogoni oraz Wisły płynnie rozgrywać akcje i posyłać dokładne górne podania. Podmuchy raz po raz zdmuchiwały futbolówkę w przeróżnych kierunkach.

Nurek kolejki: Robert Kolendowicz (Pogoń Szczecin). Runął jak długi po starciu z Bunozą w 40. minucie. Sędzia odgwizdał jedenastkę, a... kilka minut później w podobnej sytuacji ukarał Genkowa żółtym kartonikiem.

Okrągły gol kolejki: Edi Andradina (Pogoń Szczecin). Ustrzelił 1300. bramkę dla Pogoni w historii występów w Ekstraklasie.

Przerwana seria: Wisła Kraków. Wisła w dotychczasowych meczach zawsze strzelała i traciła gola. W Szczecinie wyłącznie traciła.

Wiara kolejki: Górnik Zabrze: "Jeśli wiara czyni cuda - my wierzymy, że się uda!" zaśpiewali kibice Górnika po drugiej bramce dla Legii. Była wówczas 85. minuta spotkania. W uratowanie choć punktu wierzyli także zawodnicy zabrzańskiej drużyny, bo z determinacją nacierali na rywala, co przyniosło efekt bramkowy w doliczonym czasie gry.

Lob kolejki: Alex Bruno (Widzew Łódź). Brazylijczyk kapitalnie wypatrzył wysuniętego Gliwę i podjął najlepszą z możliwych decyzji - podniesienie piłki. Golkiper Zagłębia musnął futbolówkę, ale nie powstrzymało to jej przed zatrzymaniem się dopiero w siatce lubinian.

Anty napastnik kolejki: Grzegorz Rasiak (Lechia Gdańsk). Doświadczony były reprezentant Polski rozpoczął mecz z Piastem w pierwszej jedenastce, jednak tym spotkaniu zrobił więcej złego, niż dobrego dla drużyny. Czyżby wkrótce swoją szansę mieli otrzymać młodzi wychowankowie biało-zielonych?

Błąd kolejki: Paweł Widanow (KGHM Zagłębie Lubin). To przez jego zbyt krótkie podanie łodzianie rozpoczęli akcję, po której zdobyli bramkę.

Kryminał kolejki: Thomas Phibel (Widzew Łódź). Obrońca Widzewa miał szansę na ostateczne rozstrzygnięcie losów meczu, po tym jak dość niespodziewanie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Francuz zdecydował się uderzyć na siłę mając przed sobą leżącego już na ziemi Gliwę i w efekcie posłał piłkę nad poprzeczkę. A wystarczyło podnieść głowę...

Pudło kolejki: Paweł Wszołek (Polonia Warszawa). Nie trafił bo pustej bramki po zagraniu Teodorczyka. Skrzydłowemu Czarnych Koszul dała się we znaki przerwa na mecze reprezentacji. Wszołek wypadł z meczowego rytmu i w sobotę zagrał zdecydowanie poniżej swojego poziomu, co zwieńczył spektakularnym pudłem.

Wejście kolejki: Łukasz Teodorczyk (Polonia Warszawa). Pociągnął Polonię do przodu, a jego pojawienie się na boisku odmieniło grę Czarnych Koszul jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Na boisku był wszędzie, imponując techniką i pewnością siebie. Aż dziw bierze, że mecz zaczął wśród rezerwowych.

Objawienie kolejki: Łukasz Skorupski (Górnik Zabrze). Po pierwszej bramce puszczonej przez bramkarza Górnika dało się słyszeć różne prześmiewcze komentarze. Krótko po meczu po kuluarach krążyły już dowcipy o błędzie "Skorupa". Wydaje się, że bramkarza zabrzan oślepiło słońce. Żarty mówiły jednak, że... objawiła mu się Matka Boska i dlatego padł przed Saganowskim na kolana.

Równość kolejki: Sędzia Tomasz Musiał. Jak zawsze stanął na wysokości zadania. Pytanie: dlaczego Polskę reprezentują w meczach międzynarodowych najsłabsi rozjemcy?

Kontratak kolejki: Jagiellonia Białystok. Piękną akcję przeprowadziła Jaga w Warszawie. Piłka krążyła jak po sznurku i ostatecznie wylądowała u Frankowskiego, który jeszcze zabawił się z defensorem gospodarzy.

Komentarze (0)
Zgłoś nielegalne treści

Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (876 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (403 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.