Stalówka zdobyła polski biegun zimna - relacja z meczu Wigry Suwałki - Stal Stalowa Wola

Piłkarze Stali Stalowa Wola nadal są niepokonani na obcych boiskach. W środę zielono-czarni pokonali w Suwałkach miejscowe Wigry 1:0.

Kamil Górniak

Od początku środkowej potyczki w Suwałkach przewagę posiadali gospodarze, którzy często znajdowali się pod polem karnym Stali Stalowa Wola. Większość akcji nie mogło jednak zagrozić bramce strzeżonej przez Bartłomieja Dydo. Golkiper zielono-czarnych musiał być jednak czujny, gdyż gospodarze mieli w pierwszych dziesięciu minutach już dwa rzuty rożne. Goście z Podkarpacia nastawili się raczej na grę z kontry. Pierwszą akcję przeprowadzili w 14. minucie, ale wywalczyli jedynie korner.

W 20. minucie zawodów Kamil Lauryn sprzed pola karnego uderzył nad poprzeczką. Kilka minut później Tomasz Tuttas powtórzył wyczyn kolegi z zespołu. W 27. minucie Patryk Gondek z linii pola karnego trafił tylko w Bartłomieja Dydo. 60 sekund później Stalówka mogła objąć prowadzenie, ale Jakub Popielarz przegrał pojedynek sam na sam z Karolem Salikiem.

W kolejnych minutach obraz gry się nie zmieniał. Wigry prowadziły grę, atakowały, a goście wyczekiwali na dogodne okazje do kontry. W 40. minucie po jednej z nich Wojciech Fabianowski nieznacznie się pomylił uderzając obok słupka. Wcześniej bramkarz Stali popisał się doskonałą interwencją po strzale Tuttasa.

Tuż po przerwie z daleka uderzył jeden z piłkarzy gospodarzy i Dydo z najwyższym trudem obronił uderzenie zawodnika z Suwałk. Z minuty na minutę do głosu zaczęli dochodzić zielono-czarni. W 56. minucie po akcji Krystiana Getingera zamykający akcję Damian Łanucha uderzył niecelnie. Siedem minut później tym razem w światło bramki nie trafił Popielarz. Po kolejnych 120 sekundach Fabianowski ładnie strzelił w długi róg, ale nie zdołał trafił do siatki. Chwilę potem Mateusz Kantor przegrał pojedynek sam na sam z Salikiem.

W 73. minucie Stalowcy dopięli swego. Wypuszczony w uliczkę Wojciech Fabianowski dopełnił formalności i pokonał bramkarza Wigier. W 78. minucie sprzed pola karnego niecelnie uderzył Kantor, a chwilę później piłka po raz drugi wpadła do siatki gospodarzy. Arbiter dopatrzył się jednak spalonego i nie uznał gola. Gospodarze próbowali jeszcze powalczyć chociażby o jeden punkt, ale nie byli w stanie skutecznie zagrozić bramce Stalówki, która po dobrej drugiej połowie zasłużyła na zwycięstwo.

Wigry Suwałki - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)
0:1 - Fabianowski 73’

Wigry Suwałki: Salik - Pianka, Omilianowicz (70’ Cesarek), Karankiewicz, Tuttas (73’ Wesołowski), Kisiel, Gondek, Słowicki (85’ Bujnowski), Pomian, Sołowiej, Lauryn (81’ Sobolewski)

Stal Stalowa Wola: Dydo - Czarny, Żmuda, Sikorski, Kantor, Łanucha, Horajecki, Fabianowski (81’ Turczyn), Popielarz (88’ Kachniarz), Cebula, Getinger

Żółte kartki: Omilianowicz, Kisiel (Wigry) oraz Czarny (Stal).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!