Chelsea uratowana przez Cole'a

Po 2,5 roku przerwy Ashley Cole znów zdobył gola. Dał on zwycięstwo Chelsea Londyn nad Stoke City. Tymczasem pierwszą wygraną zaliczyło Southampton.

Bartosz Zimkowski

Pierwszym sobotnim pojedynkiem był mecz Swansea City z Evertonem. Obie drużyny były w czubie tabeli z dorobkiem siedmiu punktów, ale na Liberty Stadium królował tylko jeden zespół - Everton. Podopieczni Davida Moyesa potwierdzili niezłą formę, wygrywając aż 3:0. Kolejne trafienie dołożył Marouane Fellaini.

Długo na Stamford Bridge ze Stoke City męczyła się Chelsea Londyn. The Blues po remisie w Lidze Mistrzów z Juventusem Turyn mieli chrapkę na zwycięstwo i utrzymanie pozycji lidera. Ich rywalem byli The Potters, którzy w tym sezonie zanotowali aż cztery remisy. Byli bardzo blisko wywalczenia piątego punktu, ale pięć minut przed końcem zaskoczył ich Ashley Cole. Lewy obrońca Chelsea dość niespodziewanie znalazł się na piątym metrze. Otrzymał idealne podanie od Juana Maty i czubkiem buta skierował futbolówkę do siatki Stoke.

Chelsea wygrała i po pięciu kolejkach ma cztery zwycięstwa na koncie. Z dorobkiem trzynastu punktów jest liderem Premier League.

Tymczasem złą serię przerwał beniaminek Southampton. Święci nie mieli przed tą kolejką ani jednego zwycięstwa. Po pierwszej połowie spotkania z Aston Villą także nie mieli najlepszych min, ponieważ przegrywali 0:1. W drugiej odsłonie zagrali jednak kapitalnie i zdobyli aż cztery gole. Znów kunszt strzelecki potwierdził Rickie Lambert, który dwukrotnie skierował futbolówkę do siatki rywali.

Na trzecie miejsce w tabeli awansował West Bromwich Albion. The Baggies pokonali Reading FC 1:0 za sprawą wypożyczonego z Chelsea Londyn Romelu Lukaku. Punkt za WBA jest Fulham Londyn. The Cottagers na JJB Stadium ograli Wigan Athletic 2:1 i także zaskakują dobrą formą na starcie sezonu.