PP: Koniec pięknej przygody Górnika - relacja z meczu Górnik Wałbrzych - Olimpia Grudziądz

Piłkarze Górnika Wałbrzych nie zdołali awansować do ćwierćfinału Pucharu Polski. Piękną przygodę drugoligowca zakończyła... pierwszoligowa Olimpia Grudziądz. O wszystkim zadecydowała dogrywka.

Artur Długosz

Już w pierwszych minutach spotkania inicjatywę na boisku przejęli piłkarze z Grudziądza. Szybko zdali sobie jednak sprawę, że gospodarze się przed nim nie położą i zwycięstwo trzeba będzie wywalczyć twardą, męską grą.

Na efekty tej męskiej gdy nie trzeba było długo czekać. Już bowiem w 16. minucie głową zderzyło się dwóch piłkarz. Zawodnik Olimpii, Marcin Staniek nie mógł już kontynuować gry i został zmieniony. W jego miejsce na boisku pojawił się Sławomir Mazurkiewicz. Kilka minut później goście mieli idealną okazję na objęcie prowadzenia. Po faulu w polu karnym arbiter odgwizdał bowiem rzut karny dla pierwszoligowca. Do piłki ustawionej 11 metrów od bramki podszedł Paul Grischok i strzelił... prosto w poprzeczkę!

Gospodarze śmielej do ataku ruszyli po trzydziestu minutach gry. W 40. minucie kapitalnie z dystansu strzelił Marcin Morawski. Świetną interwencją popisał się bramkarz Olimpii! To był jednak dopiero początek show Michała Wróbla. W 41. minucie obronił on rzut karny wykonywany przez Grzegorza Michalaka. Chwilę później w sobie tylko znany sposób bramkarz zatrzymał zawodników gospodarzy.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Adam Cieśliński. Wniósł on sporo ożywienia do gry pierwszoligowca z Grudziądza. Najpierw jego strzał przewrotką zatrzymał bramkarz gospodarzy, a chwilę później były zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała przedryblował kilku piłkarzy, wyłożył piłkę Piotrowi Ruszkulowi, a ten nie trafił do pustej bramki z kilku metrów. Goście swego dopięli w 59. minucie. Wówczas Sławomir Mazurkiewicz przyjął piłkę w polu karnym i strzelił nie do obrony.

Gospodarze tuż po straconym golu mogli doprowadzić do remisu, lecz po strzale z rzutu wolnego kolejną doskonałą interwencją popisał się Wróbel. Zawodnicy z Wałbrzycha się jednak nie poddawali i uparcie dążyli do tego, aby strzelić gola. I tak w 79. minucie Damian Zinke znalazł się w sytuacji sam na sam, pokonał bramkarza i doprowadził do remisu! Górnik przycisnął w końcówce meczu, lecz rozgrywający fantastyczne spotkanie Wróbel nie dał się zaskoczyć.

Sędzia zarządził więc dogrywkę, a w niej lepiej zaprezentowała się drużyna z Grudziądza. Najpierw w 95. minucie Adam Cieśliński ładnie opanował piłkę w polu karnym, minął obrońcę i oddał celny strzał w kierunku bramki. Gospodarzy w 115. minucie dobił Adrian Frańczak, który popisał się ładnym strzałem w długi róg bramki gospodarzy. Ostatecznie Olimpia zwyciężyła więc 3:1 i to ona zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Górnik Wałbrzych - Olimpia Grudziądz 1:3 (0:0, 1:1, 1:3)
0:1 - Sławomir Mazurkiewicz 59'
1:1 - Damian Zinke 79'
1:2 - Adam Cieśliński 95'
1:3 - Adrian Frańczak 115'

Górnik: Damian Jaroszewski - Dariusz Michalak, Mariusz Wojtarowicz, Sławomir Orzech, Dawid Kubowicz, Mateusz Sawicki (65' Adrian Zieliński), Tomasz Wepa, Marcin Morawski, Adrian Moszyk (100' Adrian Sobczyk), Grzegorz Michalak (108' Damian Chajewski), Damian Zinke.

Olimpia: Michał Wróbel - Dawid Abramowicz, Michał Łabędzki, Marcin Staniek (19' Sławomir Mazurkiewicz), Jakub Cieciura, Adrian Frańczak, Dariusz Kłus, Mariusz Kryszak (90+2 Marcin Smoliński), Paul Grischok, Dariusz Gawęcki (46' Adam Cieśliński), Piotr Ruszkul.

Żółte kartki: Tomasz Wepa, Mateusz Sawicki, Adrian Moszyk, Dawid Kubowicz (Górnik) oraz Dariusz Gawęcki, Dawid Abramowicz, Michał Łabędzki, Dariusz Kłus, Adam Cieśliński (Olimpia).

Sędzia: Rafał Rokosz (Siemianowice Śląskie).

W 24. minucie Paul Grischok (Olimpia) nie wykorzystał rzutu karnego - strzelił w poprzeczkę.

W 41. minucie Grzegorz Michalak (Górnik) nie wykorzystał rzutu karnego - bramkarz obronił.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!