Środa w Serie A: Pirlo niepokonany od dwóch lat, Berlusconi zły na Allegriego

Nie obyło się bez kontrowersji w meczu Palermo z Milanem. Czy sędzia skrzywdził Rossonerich? Obrońca Interu Yuto Nagatomo powinien w najbliższym czasie podpisać nowy kontrakt z klubem.

Konrad Kostorz

Nowy kontrakt dla Nagatomo

Włoskie media ujawniły, że Inter Mediolan przygotował propozycję nowego kontraktu dla Yuto Nagatomo. Japończyk obecnie jest związany z klubem do połowy 2016 roku.

26-letni lewy obrońca przybył do Italii w 2010 roku. Najpierw występował w Cesenie, a od stycznia ubiegłego roku reprezentuje Nerazzurrich i jest jednym z najlepszych podopiecznych Andrei Stramaccioniego.

Nowoczesna technologia w Serie A?

Niedawne błędy sędziego liniowego w meczu Catanii z Juventusem spowodowały, że ponownie rozgorzała dyskusja na temat wprowadzenia powtórek telewizyjnych dla arbitrów. - Nie rozumiem tego tępego oporu przeciwko umożliwieniu sędziom ponownego przeanalizowania akcji, skoro w innych sportach, na przykład w tenisie, jest to możliwe - zżyma się prezydent US Palermo, Maurizio Zamparini.

- Żeby nadążyć za coraz szybszym tempem gry, nowoczesne technologie są koniecznością - dodaje.

Arbiter skrzywdził Milan?

We wtorkowym spotkaniu US Palermo z AC Milan gospodarze otrzymali rzut karny po tym, jak Fabrizio Miccoli kopnął piłkę wprost w rękę Ignazio Abate. Defensor Rossonerich nie zgadza się z decyzją podjętą przez sędziego.

- Jedenastka była wątpliwa. Piłka wprawdzie dotknęła mojej ręki, ale ja nie wykonałem żadnego ruchu w kierunku niej. Sędzia był zbyt hojny dla naszych rywali - stwierdził Abate.

Czy Palermo zasłużyło na rzut karny? (od 0:20)

Berlusconi wściekły na Allegriego

Jak donosi La Gazzetta dello Sport, po zakończeniu meczu z Palermo Silvio Berlusconi miał ogromne pretensje do Massimiliano Allegriego, a negatywnymi emocjami podzielił się w rozmowie telefonicznej z wiceprezydentem Adriano Gallianim.

Honorowemu prezydentowi klubu nie spodobało się, że gra Rossonerich nie była uporządkowana, a trener nie panował nad taktyką. Milan zaczął mecz systemem 3-5-2, który szybko przekształcił się w ustawienie 3-4-3. Ostatecznie wicemistrzowie Włoch kończyli mecz z 4 obrońcami, 2 pomocnikami i 4 napastnikami!

Jak na krytykę ze strony Berlusconiego zareagował Galliani? - Posada Allegriego nie jest zagrożona, ale ja także, podobnie jak prezydent, denerwuję się, kiedy widzę na boisku 5 pomocników - powiedział.

Allegri z występu podopiecznych był umiarkowanie zadowolony. - W pierwszej połowie graliśmy słabo, ale wcale nie musieliśmy przegrywać już do przerwy. Po zmianie stron piłkarze spisali się naprawdę bardzo dobrze i remis jest w pełni zasłużony. Równie dobrze mogliśmy wygrać to spotkanie - podsumował.

Pirlo niepokonany od dwóch lat!

Jak wyliczyli włoscy statystyce, Andrea Pirlo ostatniej porażki w meczu ligowym doznał 30 października 2010 roku, gdy jego AC Milan uległ... Juventusowi Turyn 1:2. W kolejnych 53 spotkaniach reprezentant Włoch 36 razy wygrywał i 17 razy remisował.

Od połowy 2011 roku Pirlo jest zawodnikiem Juventusu Turyn. Jeśli Bianconeri w środowy wieczór nie przegrają z Bolonią, będzie to ich 48. spotkanie z rzędu bez porażki.

Snajper Torino odejdzie z klubu?

Kapitan Torino FC strzelił w tym sezonie ligowym już 4 gole i jest dla swojego klubu bezcenny, jednak umowa Rolando Bianchiego z beniaminkiem Serie A wygasa już w połowie 2013 roku i nie wiadomo, czy zostanie przedłużona. Bramkostrzelny napastnik domaga się, by działacze sprowadzili dla niego wartościowego partnera w linii ataku.

- Jeśli w najbliższym czasie Rolando nie podpisze nowego kontraktu, prawdopodobnie w styczniu odejdzie z klubu. W takim wypadku Torino będzie musiało poszukać dwóch nowych klasowych napastników - powiedział brat napastnika, który przybył do Turynu w 2008 roku z Manchesteru City za 7 mln euro.

Pjanić nie pasuje do koncepcji Zemana?

Miralem Pjanić w poprzednim sezonie był podstawowym zawodnikiem AS Roma. U Zdenka Zemana Bośniak przeważnie jest tylko rezerwowym. Media sugerują, że ofensywny pomocnik nie pasuje do koncepcji ustawienia 4-3-3 i nie ma co liczyć na częstsze występy.

Jak informuje Corriere dello Sport, niezadowolenie Pjanicia z pozycji w klubie ma w styczniu spróbować wykorzystać Inter Mediolan i złożyć rzymianom ofertę. 22-latek jest obecnie wyceniany na 12,5 mln euro.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)