Bundesliga: Odrodzenie VfL Wolfsburg! Wilki bez Magatha grają jak z nut (wideo)

Odkąd Felix Magath opuścił klub, Diego i spółka odnieśli już cztery zwycięstwa. W niedzielne popołudnie po komplet punktów sięgnął również, choć nie bez kłopotów, Werder Brema.

Konrad Kostorz
Bremeńczycy nieoczekiwanie od 10. minuty musieli odrabiać straty w pojedynku z beniaminkiem po tym jak Sokratis Papastathopoulos faulował w polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Jens Langeneke.

Werder przeważał, ale wyrównał dopiero po przerwie po centrze Lukasa Schmitza i "główce" Nilsa Petersena. W 77. minucie arbiter w kontrowersyjnych okolicznościach wyrzucił z boiska stopera gospodarzy Assaniego Lukimyę, ale ekipa Thomasa Schaafa nie zamierzała zadowalać się remisem i dopięła swego - Kevin de Bruyne płaskim uderzeniem wykończył akcję Aarona Hunta.

Trwa dobra passa Wilków, które pod wodzą Lorenza-Guenthera Koestnera prezentują świetną piłkę. W niedzielę na ławce VfL po raz pierwszy zasiadł nowy dyrektor sportowy Klaus Allofs i miał sporo powodów do radości. Już w 7. minucie po dośrodkowaniu i pechowej interwencji Tima Wiesego strzałem głową wynik otworzył Makoto Hasebe. Niewiele później Bas Dost precyzyjnym uderzeniem zamienił na gola podanie Josue.

W drugiej połowie Hoffenhem atakowało z furią, ale bardzo nieskuteczny był Joselu, a kilkoma kapitalnymi interwencjami popisał się Diego Benaglio. Na 3:0 podwyższył potężnym, płaskim strzałem z rzutu wolnego Naldo, a wynik "główką" ustalił Eren Derdiyok. Warto dodać, że debiut w Bundeslidze (i to od razu w podstawowym składzie) zanotował 20-letni stoper Wieśniaków, Pelle Jensen.