Kolejna bramka Artura Wichniarka w Bundeslidze!

Polak zdobył bramkę na 2:0 dla Arminii w spotkaniu z HSV w 37. minucie i wydawało się że drużyna Wichniarka tego meczu nie przegra. Niestety kolejne cztery gole zdobyli goście i to zawodnicy z Bielefeld zeszli z boiska pokonani. Dla naszego rodaka małym pocieszeniem może być fakt, że jest on obecnie liderem w klasyfikacji strzelców niemieckiej Bundesligi.

Michał Żyrek

W wygranym przez Borussię Dortmund wyjazdowym meczu z Energie Cottbus do 83. minuty na boisku przebywał pomocnik reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski. W drużynie pokonanych całe spotkanie rozegrał Mariusz Kukiełka.

12 minut natomiast na placu gry w spotkaniu z Schalke 04 przebywał Tomasz Zdebel. Polak pojawił się na boisku w 78. minucie. Nie uchronił on jednak swojego VfL Bochum od porażki z Niebieskimi, którzy wygrali skromnie 1:0 po golu Westermanna. Gospodarze po tym zwycięstwie awansowali na fotel lidera niemieckiej Bundesligi.

W spotkaniu pomiędzy VfL Wolfsburg, a Eintrachtem Frankfurt w osiemnastce meczowej tych pierwszych zabrakło tradycyjnie już Jacka Krzynówka. Wilki bez Polaka w składzie podzieliły się punktami z gośćmi remisując 2:2.

Do ogromnej niespodzianki doszło na boisku w Monchengladbach, gdzie beniaminek pokonał wicemistrzów Niemiec drużynę Werderu Brema 3:2, prowadząc już 3:0. Utytułowani goście swoje gole strzelali w ostatnich 11. minutach, zabrakło im jednak czasu na strzelenie tej wyrównującej i ponieśli oni sensacyjną porażkę.

W ostatnim sobotnim meczu Bayer Leverkusen bez problemów pokonał rewelacyjnego beniaminka i lidera rozgrywek przed tą kolejką drużynę Hoffenheim 5:2. Goście po tej porażce spadli z samego szczytu na piątą pozycję w ligowej tabeli.