Anglia: Chelsea zawodzi pod wodzą Rafaela Beniteza

Rafael Benitez w drugim meczu jako menedżer Chelsea znów nie poprowadził drużyny do zwycięstwa. The Blues po słabym spotkaniu zremisowali z Fulham.

Bartosz Zimkowski

W podstawowym składzie Arsenalu Londyn nie zabrakło Wojciecha Szczęsnego. Kanonierzy mieli wymarzony początek, ponieważ już w pierwszej minucie Theo Walcott pokonał Tima Howarda. Po początkowym szoku Everton wziął się do odrabiania strat. Coraz częściej atakował bramkę londyńczyków i w końcu dopiął swego. Płaski strzał sprzed pola karnego oddał Marouane Fellaini i Szczęsny był bez szans.

Jak się później okazało - był to ostatni gol w tym meczu. Szczęsny zaprezentował się w tym pojedynku bardzo dobrze. Bronił pewnie, a przy straconej bramce nie miał nic do powiedzenia. Arsenal drugi raz z rzędu zremisował na wyjeździe.

Podobne statystyki ma Rafael Benitez - tyle, że remisy w domowych meczach. Na Stamford Bridge przyjechał lokalny rywal Fulham. Hiszpański menedżer posadził na ławce rezerwowych Juana Matę. Pierwsza połowa była słaba, a The Blues udowodnili, że są bez formy. Po zmianie stron na boisku zameldował się wspomniany Mata, ale losów meczu nie odmienił. Chelsea nadal zawodzi, a Benitez dostarczył jego krytykom kolejnych argumentów.

Tylko 1:0 zwyciężył Manchester United. Podobnie jak Arsenal - już w pierwszej minucie zdobył gola. Robin van Persie trafił do siatki rywali i to była ostatnia bramka tego wieczoru na Old Trafford. Czerwone Diabły nie zachwyciły, ale zasłużenie wygrały i pozostały liderem.

Długo męczył się na JJB Stadium Manchester City. Dopiero 21 minut przed końcem udało się przebić przez mur zawodników Wigan Athletic. Po raz pierwszy w tym sezonie gola w lidze zdobył Mario Balotelli. 180 sekund później James Milner ustalił wynik spotkania na 2:0.

Kolejny raz zawiódł Liverpool FC. Na White Hart Lane przegrał z Tottenhamem Hotspur 1:2 i w tabeli plasuje się na dwunastym miejscu. Ma tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Tę otwiera Southampton. Tradycyjnie w barwach Świętych nawet na ławce zabrakło Artura Boruca.