Nowe twarze na treningu Korony Kielce

Na treningu grającej w ekstraklasie Korony Kielce pojawiły się nowe twarze. Wśród zawodników można było zobaczyć piłkarza z Młodej Ekstraklasy oraz obrońcę z Buska-Zdroju.

Anna Soboń
Anna Soboń

Karol Angielski dostał nagrodę za swoją dobrą grę w zespole Młodej Ekstraklasy Korony Kielce i został zaproszony przez trenera pierwszego zespołu - Leszka Ojrzyńskiego na trening drużyny. Ostatnio zawodnik, który może grać jako napastnik lub ofensywny pomocnik (tuż za napastnikiem) rozegrał dobre 45 minut w zaległym meczu z Polonią Warszawa i strzelił pierwszą bramkę dla Korony. Kielczanie ostatecznie wygrali spotkanie 2:0. Potyczkę młodej Korony jak zawsze z uwagą oglądał trener Ojrzyński i zaprosił Angielskiego na zajęcia pierwszego zespołu, a razem z nim o dwa lata starszego Kacpra Wróblewskiego (wychowanek Agrykoli Warszawa).

Kolejną nową twarzą w ekipie drużyny z ekstraklasy był 18-letni obrońca Zdroju Busko-Zdrój - Jakub Kordos, który przebywał na jednodniowych testach w kieleckiej ekipie. Zagrał do 70. minuty w meczu sparingowym Młodej Ekstraklasy z Lubrzanką Kajetanów, który kielczanie przegrali 1:2.

Angielski i Wróblewski trenowali z pierwszym zespołem na stadionie przy ulicy Szczepaniaka. Obaj być może dostaną szansę pokazania się w sparingu z GKS Bełchatów, który Korona zagra we wtorek (11 grudnia o godzinie 13.00 w Kielcach). Wcześniej, w niedzielę 9 grudnia (godzina 17.00) kielczanie rozegrają ostatni mecz ekstraklasy w rundzie jesiennej - z Lechem Poznań na Arenie Kielc.