Bundesliga: Duże emocje w Hanowerze, wicelider pokonany czwarty raz w sezonie

Na zakończenie 16. kolejki Bundesligi Hannover 96 podejmował Bayer Leverkusen, który wygrał 4 poprzednie mecze ligowe. Na AWD-Arena padło 5 goli.

Konrad Kostorz
Aptekarze, którzy w przypadku wywalczenia przynajmniej punktu zapewniliby sobie tytuł wicemistrzów jesieni, idealnie rozpoczęli pojedynek z Hannoverem - w 2. minucie Gonzalo Castro dopełnił formalności po znakomitej akcji Andre Schuerrle z Larsem Benderem.

Bayer prezentował się bardzo dobrze i wkrótce mógł prowadzić 2:0. Gola zdobyli jednak gospodarze po tym, jak Szabolcs Huszti sprytnie wywalczył karnego i uderzył nie do obrony z 11 metrów.

Między 57. a 58. minutą padły aż dwa gole, które zostały zdobyte strzałami głową po precyzyjnych dośrodkowaniach. Najpierw Mame Diouf nie dał szans Berndowi Leno, a po chwili Stefan Kiessling strzelił 10. bramkę w sezonie, zrównując się w klasyfikacji strzelców z Vedadem Ibiseviciem i Alexandrem Meierem.

Ostatnie słowo należało do gospodarzy - Stefan Reinartz wślizgiem od tyłu powalił na murawę Husztiego, a Węgier ponownie nie pomylił się z karnego. Hannover zwyciężył i przesunął się z 12. na 10. miejsce w tabeli. Do 5. lokaty drużyna Mirko Slomki traci tylko 2 "oczka".

Artur Sobiech pojawił się na murawie w 87. minucie, zmieniając Didiera Ya Konana. Sebastian Boenisch całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Hannover 96 - Bayer Leverkusen 3:2 (1:1)
0:1 - Castro 2'
1:1 - Huszti 20' (k.)
2:1 - Diouf 57'
2:2 - Kiessling 58'
3:2 - Huszti 69' (k.)

TABELA ->>>

Niedziela w Bundeslidze: Huntelaar blisko Arsenalu! "Czerwień" Schmelzera anulowana?