Puchar Ligi Francuskiej: Le Mans ograło Lyon, awans AJ Auxerre

W środę rozegrano spotkania 1/4 finału Pucharu Ligi Francuskiej. Nie zabrakło niespodzianek, niespodziewanie z rozgrywkami pożegnały się zespoły Olympique Lyon, Valenciennes i AS Nancy, które przegrały z teoretycznie słabszymi rywalami.

Piotr Robaczyński

Zespół Le Mans w lidze nie spisuje się ostatnio najlepiej, jednak do spotkania z mistrzem kraju podopieczni Rudi'ego Garcii przystąpili wyjątkowo zmobilizowani i po dobrym meczu pokonali Olympique Lyon 1:0. Grégory'ego Coupeta w 30. minucie pokonał Daisuke Matsui.

Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze RC Lens, pewnie pokonując AS Nancy. Gospodarze, którzy aktualnie zajmują dopiero 18. pozycję w tabeli Ligue 1 wykorzystali fakt, że w zespole wicelidera zabrakło kilku podstawowych zawodników (na ławce rezerwowych zasiedli m.in. Kim, Marc Antoine Fortune i Benjamin Gavanon) i zasłużenie wywalczyli awans do półfinału.

Świetny mecz rozegrało Paris Saint Germain, podopieczni Paula Le Guena mimo tego, iż od 6. minuty grali w dziesiątkę (czerwoną kartką za taktyczny faul ukarany został Mario Yepes), wygrali z Valenciennes 4:0.

Do następnej rundy awansował także zespół Ireneusza Jelenia - AJ Auxerre. Na Stade de l'Abbé-Deschamps pokonał on Olympique Marsylia, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 90. minucie Benoit Pedretti. Polak rozegrał cały mecz, jednak tym razem nie wpisał się na listę strzelców.