Robert Lewandowski: Odpoczynek i przerwa w rozgrywkach? Mogę grać non stop

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Dokładnie miesiąc przerwy - od 19 grudnia do 19 stycznia - ma w oficjalnych meczach Borussia Dortmund. Robert Lewandowski zapewnia, że jemu i jego kolegom odpoczynek nie jest potrzebny.

Robert Lewandowski w rundzie jesiennej rozegrał aż 31 spotkań, w których zdobył 16 goli i zaliczył 10 asyst. Łącznie przebywał na murawie przez 2674 minuty - więcej niż tacy piłkarze jak Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney czy Zlatan Ibrahimović. Gwiazdor Borussii Dortmund przekonuje jednak, że mógłby wybiec na murawę po raz kolejny już w przyszłym tygodniu.

- Nie jesteśmy zmęczeni. Mamy tak przygotowany zespół, że możemy grać cały rok non stop. Jeśli chodzi o mnie, czuję się na siłach, by wystąpić już za kilka dni. To, że mam okazję wrócić do Polski i spędzić tutaj trochę czasu, jest miłe, jednak nie niezbędne - tłumaczy "Lewy".

Borussia po raz pierwszy w historii klubu w drugiej połowie sezonu będzie rywalizowała na trzech frontach. To oznacza, że wiosną dortmundczycy również będą grać bardzo często. - Jestem zadowolony, że pozostajemy w walce o trofea i gramy dwa razy w tygodniu. Dla mnie to nawet lepiej niż trenować cały tydzień i rozgrywać spotkanie dopiero w weekend - mówi 24-latek.

- Chcemy dojść jak najdalej w Lidze Mistrzów, natomiast jeśli chodzi o Bundesligę, trzeba zacząć zdobywać więcej "oczek" niż dotychczas. W każdym razie za nami fantastyczny rok i oby tak dalej - kończy Lewandowski.

Mistrzowie Niemiec treningi wznowią 4 stycznia. Pierwsze oficjalne spotkanie rozegrają 19 stycznia, a dwumecz z Szachtarem Donieck w 1/8 finału Champions League zaplanowano na 13 lutego oraz 5 marca.