Artur Boruc uratował Southampton!

Artur Boruc kilkoma bardzo dobrymi interwencjami zapewnił Southampton czyste konto w meczu Premier League. Święci zdołali wygrać na wyjeździe z Aston Villą 1:0.

Bartosz Zimkowski

Na stałe między słupki wskoczył polski bramkarz, jednak dopiero pierwszy raz zachował czyste konto. Aston Villa ponownie zawiodła swoich fanów, ale miała swoje sytuacje. Kilka razy bardzo dobrymi interwencjami popisał się Artur Boruc. Najlepszą z nich miał Enda Stevens w 52. minucie. Brytyjskie media donoszą, że Polak wykazał się niesamowitym refleksem.

The Villans atakowali do ostatniego gwizdka sędziego, gospodarze mieli okazje do wyrównania, ale albo pudłowali, albo też dobrze interweniował Boruc. Sędzia doliczył pięć minut, a na czas zaczął grać bramkarz gości, dlatego też został ukarany żółtą kartką. Święci wygrali na Villa Park 1:0 za sprawą skutecznie wykonane rzutu karnego przez Rickiego Lamberta. Warto dodać, że napastnik ten wykorzystał wszystkie 29 rzutów karnych jakie wykonywał w barwach Southampton.

Bardzo pewnie zwyciężyła Chelsea Londyn. Na trudnym terenie na Britannia Stadium ograła Stoke City i to 4:0. Pechowcem dnia okazał się nominalny napastnik Jonathan Walters. Dwukrotnie skierował piłkę do własnej siatki - za każdym razem po uderzeniu głową. Pozostałe gole były dziełem Franka Lamparda (z rzutu karnego) oraz Edena Hazarda. Belg kapitalnie przymierzył z dystansu i bramkarz Stoke nie miał nic do powiedzenia.

Sporą niefrasobliwością "popisało się" West Bromwich Albion. The Baggies prowadzili do 82. min z Reading FC 2:0. Jednak ostatnie osiem minut to dominacja gospodarzy. Strzelili trzy gole, wygrali 3:2 i wydostali się z ostatniego miejsca w tabeli.