Man City bez błysku, Liverpool zagrał z polotem

Manchester City wygrał 2:0, ale nie zachwycił. Zrobił to Liverpool FC, zwyciężając aż 5:0. Norwich City nie miało żadnych szans.

Bartosz Zimkowski

Po kontuzji na ławkę rezerwowych Manchesteru City wrócił Sergio Aguero. Obok niego zasiadł Mario Balotelli, który coraz częściej jest łączony z odejściem z The Citizens.

Już w drugiej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Strzał sprzed pola karnego oddał Edin Dzeko, Mark Schwarzer nie do końca dobrze wybił piłkę, ponieważ ta trafiła pod nogi Davida Silvy. Hiszpan bez problemu umieścił ją w siatce rywali.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. The Citizens nie śpieszyło się, a goście mieli problem z przedostaniem się w okolice "szesnastki" mistrzów Anglii. Najgroźniej było gdy Steve Sidwell trafił piłką w słupek. Uderzał barkiem w tej sytuacji.

W drugiej odsłonie tempo było żywsze dopiero, gdy drugi raz Schwarzera pokonał Silva. Tym razem podciął nad nim piłkę. 60 sekund później zmarnował okazję na hat-trick.

W końcówce wyśmienitej okazji nie wykorzystał Edin Dzeko. W prostej sytuacji uderzył nad poprzeczką. Man City wygrał 2:0, ale nie zachwycił.

Zrobił to Liverpool FC. The Reds rozbili przed własną publicznością Norwich City aż 5:0. Wszystkie bramki były dziełem innych graczy. Ponownie do siatki rywali trafił Daniel Sturridge. Widać, że Brendan Rodgers zrobił niezły interes sprowadzając go na Anfield. Po raz szesnasty na listę strzelców wpisał się nie kto inny jak Luis Suarez. Liverpool zagrał bardzo dobrze, a Norwich nie miało nic do powiedzenia.

Warto odnotować, że pierwszą bramkę w Premier League od maja 2011 roku zdobył Michael Owen. Były reprezentant Anglii zaliczył jedynie honorowe trafienie w przegranym przez Stoke City meczu ze Swansea City.