Obrońca Widzewa trafi do Rosji?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Obrońca Widzewa Łódź [tag=31399]Thomas Phibel[/tag] był jednym z najlepszych obrońców T-Mobile Ekstraklasy w rundzie jesiennej. Dobra postawa widzewiaka nie uszła uwadze innym klubom, które chcą kupić rosłego obrońcę.

Zawodnik przebywa obecnie w Hiszpanii, gdzie wraz z zespołem czterokrotnych mistrzów Polski bierze udział w turnieju Copa del Sol. W dotychczasowych dwóch spotkaniach - podobnie jak w lidze - Thomas Phibel był jedną z wiodących postaci łódzkiego klubu, nie raz ochraniając go od utraty goli. Po zakończeniu rundy jesiennej T-Mobile Ekstraklasy, piłkarze pozostałych zespołów przyznali mu tytuł jednego z najtwardszych graczy w lidze.

Niewykluczone, że w rundzie wiosennej Widzew Łódź będzie musiał poradzić sobie bez niespełna 27-letniego obrońca, który otrzymał ofertę z Rosji. Jak poinformował na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, ma on propozycję z Ałanii Władykaukaz, która jest beniaminkiem rosyjskiej Premier Ligi. Po 19. kolejkach zajmuje przedostanie miejsce w tabeli, tracąc do bezpiecznej pozycji siedem punktów.

Gwadelupczyk z francuskim paszportem trafił do Widzewa przed rozpoczęciem obecnego sezonu. W rundzie jesiennej wystąpił we wszystkich meczach, opuszczając plac gry tylko na jedną minutę, kiedy otrzymał czerwoną kartkę. W grudniu Widzew Łódź skorzystał z zapisu w kontrakcie zawodnika i przedłużył z nim umowę do końca sezonu 2013/14.

Thomas Phibel przejdzie do ligi rosyjskiej?
Thomas Phibel przejdzie do ligi rosyjskiej?
Źródło artykułu: