Transferowy hit w Eredivisie zbawieniem dla Matusiaka

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Kilka dni temu w holenderskiej prasie ukazała się informacja, iż napastnik SC Heerenveen <B>Alfonso Alves</b> przejdzie za rekordową sumę 18 mln euro do innego przedstawiciela Eredivisie - AZ Alkmaar. Przedstawiciele obu klubów konsekwentnie zaprzeczali tym pogłoskom, ale jak doniósł w poniedziałek Voetbal International, Alves niemal na pewno zostanie nowym podopiecznym <b>Luisa van Gaala</b>. Informacja o transferze reprezentanta Brazylii z pewnością ucieszy reprezentanta Polski <b>Radosława Matusiaka</b>, który jest rezerwowym w Heerenveen.

Transfer Alvesa będzie najwyższym w historii Alkmaar wydatkiem. Przed rozpoczęciem obecnego do AZ trafił za 6 mln euro z Lecce Graziano Pell, lecz już niespełna po pół roku trzy razy tyle wydadzą włodarze Alkmaar na sprowadzenie kolejnego napastnika.

Trzej napastnicy AZ: Ari, Mounir El Hamdaoui oraz wspomniany Pell zdobyli w tegorocznych rozgrywkach zaledwie 12 goli, podczas gdy trapiony kontuzjami Alves w 11 kolejkach aż 10 razy znajdował drogę do siatki rywali.

Według Voetbal International transfer Alvesa może zostać potwierdzony jeszcze w poniedziałek wieczorem.

Szkoleniowiec SC Heerenveen Gertjan Verbeek przyznał kilka dni temu, że priorytetem podczas zimowego okienka transferowego będzie sprowadzenie klasowego rozgrywającego. Za sumę 18 mln euro z całą pewnością na Abe Lenstra Stadion uda się ściągnąć nie tylko doświadczonego playmakera, lecz także kolejnego pomocnika, który wobec kontuzji Kristiana Baka Nielsena, Michaela Bradley'a, Geerta Arenda Roorda i Thomasa Pragera będzie realnym wzmocnieniem drugiej linii SC Heerenveen.

Źródło artykułu: