Premier League: Kosmiczna interwencja Artura Boruca!

Artur Boruc popisał się kilkoma niezłymi interwencjami w meczu z Manchesterem United. Jedna z nich była najwyższej klasy.

Bartosz Zimkowski

Na Emirates Stadium Arsenal Londyn podejmował Liverpool FC i już po pięciu minutach musiał odrabiać straty. Goście wykorzystali całą serię katastrofalnych błędów w obronie. Najpierw Thomas Vermaelen przepuścił piłkę do Daniela Sturridge'a i kapitalnie w sytuacji sam na sam z Anglikiem obronił Wojciech Szczęsny. Po chwili jednak dobijał Luis Suarez, futbolówka jeszcze lekko zrykoszetowała i Polak nie miał już żadnych szans, by po raz drugi uratować Kanonierów.

Kilka minut później Szczęsny źle zachował się, ponieważ niepotrzebnie wdał się w drybling ze Sturridgem. Ostatecznie wyszedł z tego bez szwanku. Arsenal zaczął dominować i stwarzać sobie okazje strzeleckie. Tymczasem tuż przed przerwą Liverpool mógł podwyższyć prowadzenie. Jordan Henderson posłał piłkę nad Szczęsnym, ale i nad poprzeczką.

Henderson zrehabilitował się w 60. minucie, gdy "na raty" pokonał naszego reprezentanta. Polak nie miał szans na skuteczną interwencję. Cztery minuty później kontaktowego gola zdobyli londyńczycy. Olivier Giroud strzałem głową zaskoczył Jose Reinę. Po kolejnych 180 sekundach był już remis. Francuz tym razem zaliczył asystę, a bramkę zdobył Theo Walcott.

Arsenal rzucił się do ataków i wyśmienitej okazji nie wykorzystał Giroud. Z czterech metrów Francuz fatalnie skiksował. Ostatecznie na Emirates Stadium więcej goli nie padło.

Kapitalnie w meczu Manchester United - Southampton zagrał Artur Boruc. Polak popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami. Jedna z nich była na najwyższym światowym poziomie. Obronił strzał z najbliższej odległości autorstwa Robina van Persiego.

Pojedynek na Old Trafford kapitalnie rozpoczął się dla Świętych, bowiem Michael Carrick nie porozumiał się z Davidem de Geą i Jay Rodriguez wykorzystał ten błąd. Jeszcze w pierwszej połowie dwa gole zdobył Wayne Rooney i Czerwone Diabły już prowadziły.

W drugiej połowie dominowało Southampton. Miało niezłe sytuacje, jednak ostatecznie nie udało się beniaminkowi doprowadzić do remisu.

Rozczarowała Chelsea Londyn. The Blues prowadzili na stadionie Reading FC już 2:0, by w trzy minuty stracić dwa gole i cenne trzy punkty. Bohaterem The Royals został rezerwowy Adam Le Fondre.