Tylko remis KSZO - relacja z meczu Przebój Wolbrom - KSZO Ostrowiec

Kolejny remis i kolejna strata punktów nie poprawi sytuacji ostrowczan w drugoligowej tabeli. Wprawdzie inne zespoły z czołówki również straciły punkty, ale pomarańczowo–czarni nadal nie przekonują swoją grą. Z drugiej strony piłka jest nieprzewidywalna, a do zakończenia sezonu jeszcze daleka droga i nikt nie przekreśli KSZO w walce o awans do I ligi, bo co by nie powiedzieć, to podopieczni trenera Andrzeja Wiśniewskiego mają na swoim koncie tylko jedną porażkę.

Anna Soboń
Anna Soboń

Przez pierwsze dziesięć minut grę w wykonaniu obu zespołów można nazwać jedynie bezładną kopaniną. Dopiero w 13. minucie meczu Tomas Libič dograł piłkę do Michała Pietrzaka, ale uderzenie zawodnika KSZO z pola karnego wybronił Maciej Palczewski. Siedem minut później wychodzącego do bezpańskiej górnej piłki bramkarza Przeboju atakował Pietrzak, jednak golkiper w porę zażegnał niebezpieczeństwo. W 24. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Adrian Mielec, jednak futbolówka poszybowała obok słupka bramki Rafała Kwapisza. Chwilę po tej akcji w pole karne z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Matuszczyk, jednak uderzenie głową Adriana Frańczaka było niecelne. Po prawie półgodzinie gry KSZO stworzył groźną sytuację, którą zamienił na gola: z lewej strony do Pietrzaka dograł Libič, który podaniem wzdłuż bramki obsłużył Frańczaka i ten dobił piłkę z najbliższej odległości, dając pomarańczowo-czarnym prowadzenie. W pierwszej części spotkania żadna z drużyn nie stworzyła sobie już stuprocentowej sytuacji do strzelenia gola.

Po zmianie stron w 60. minucie Pietrzak dograł dokładnie do Frańczaka, ale zawodnika KSZO w ostatniej chwili uprzedził golkiper Przeboju. Chwilę później Krystian Kanarski z około 30 metrów podał do Libiča, ale kolejny raz lepszy okazał się Palczewski. W 65. minucie rzut wolny dla KSZO z ok. 30 metrów wykonywał Matuszczyk, piłkę w polu karnym przewrotką dograł wzdłuż bramki Michał Stachurski, a pięknym szczupakiem dobił ją Kanarski i prowadzenie KSZO 2:0 stało się faktem. Chyba w najczarniejszych scenariuszach piłkarze z Ostrowca nie przypuszczali, że mecz dopiero się zaczynał na dobre. W 72. minucie w środkowej części boiska Jarosław Rak wycofał do Marcina Siedlarza, ten podał na lewe skrzydło do Adriana Mielca, który zagrał do Damiana Lickiewicza. Piłka drugi raz trafiła do Adriana Mielca i ten uderzeniem w długi róg pokonał Kwapisza. Drugi cios gospodarze zadali trzy minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Po dotknięciu ręką piłki przez Tomasza Personę sędzia podyktował rzut wolny z linii pola karnego. Nastąpiło dośrodkowanie i Kwapisza pokonał Sławomir Duda. Już w doliczonym czasie gry Frańczak dograł do Persony, ale uderzenie młodego piłkarza KSZO poszybowało tuż obok słupka bramki Przeboju i wynik się nie zmienił.

Prowadząc od 65. minuty 2:0 wydawało się, że już nic nie jest w stanie odebrać kompletu punktów ekipie z Ostrowca na trudnym terenie w Wolbromiu. Jednak piłka jest nieprzewidywalna i w tym całe jej piękno. Grając do końca zawodnicy Przeboju uratowali remis, zdobywając z wyżej notowanym rywalem jedno oczko, co z pewnością jest porażką podopiecznych trenera Andrzeja Wiśniewskiego.

Przebój Wolbrom - KSZO Ostrowiec 2:2 (0:1)
0:1 - Frańczak 29'
0:2 - Kanarski 65'
1:2 - Mielec 72'
2:2 - Duda 87'

Przebój Wolbrom: Palczewski - Mateusz Siedlarz (67' D. Glanowski), Jurczyk, Wdowik, Stemplewski - D. Mielec, A. Mielec, Lickiewicz, Marcin Siedlarz (78' Duda) - Rak, Ankowski (90' Porębski).

KSZO Ostrowiec: Kwapisz - Matuszczyk, Ciesielski, Kardas, Stachurski, Nogaj (85' Persona), Dziewulski, Libič, Pietrzak (78' Iheanacho), Frańczak, Kanarski (90' Puchała).

Żółte kartki: Jurczyk (Przebój) oraz Stachurski, Ciesielski (KSZO).

Sędzia: T. Garbowski (KS Kluczbork).

Widzów: 1 000.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!