Ligue 1: Kolejna klęska zespołu Ludovika Obraniaka, hit dla PSG

Sporo emocji dostarczyły niedzielne mecze Ligue 1. Paris Saint Germain wygrało w hicie kolejki. Kompromitacji doznało natomiast Girondins Bordeaux.

Po ubiegłotygodniowej klęsce z Olympique Lyon, tym razem Ludovic Obraniak i spółka polegli ze Stade Brestois. To duża wpadka, bo rywal zajmuje dopiero 14. miejsce w tabeli, a spotkanie odbywało się na Stade Chaban-Delmas. Reprezentant Polski spędził na murawie 66 minut, po czym został zmieniony przez Fahida Ben Khalfallaha.

W pozostałych potyczkach niespodzianek nie było. Les Gones musieli odrabiać straty, ale ostatecznie pokonali FC Lorient 3:1. Z kolei Paris Saint Germain wygrało z Olympique Marsylia 2:0. 22. trafienie w sezonie zaliczył Zlatan Ibrahimović, a zrobił to w 91. minucie.

26. KOLEJKA LIGUE 1:

Olympique Lyon - FC Lorient 3:1 (1:1) 0:1 - Aliadiere 11' 1:1 - Lopez 24' 2:1 - Ghezzal 50' 3:1 - Mvuemba 90+2'

Girondins Bordeaux - Stade Brestois 0:2 (0:1) 0:1 - Tremoulinas (sam.) 19' 0:2 - Kantari (k.) 83'

Paris Saint Germain - Olympique Marsylia 2:0 (1:0) 1:0 - N'Koulou (sam.) 11' 2:0 - Ibrahimović 90+1'