LE: Tottenham zdeklasował Inter, kolejny błysk Garetha Bale'a (wideo)

Zespół Andre Villasa-Boasa efektownie pokonał Inter i wyrósł na głównego faworyta Ligi Europejskiej. Nieznacznej porażki w Lizbonie doznał team Ludovika Obraniaka.

Konrad Kostorz
Znajdujący się w wybornej formie Gareth Bale (7 goli w ostatnich 5 spotkaniach ligowych) otworzył wynik hitu rozegranego na White Hart Line. Przebojowy Walijczyk świetnym strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Gylfiego Sigurdssona. W 18. minucie było już 2:0, a tym razem na listę strzelców wpisał się islandzki pomocnik, który dobił uderzenie Jermaina Defoe.

Włosi byli w Londynie zupełnie bezradni i po przerwie otrzymali trzeci cios, który praktycznie pozbawił ich nadziei na awans. W zdobyciu bramki duży udział miał Bale, który precyzyjnie zacentrował do zupełnie niekrytego Jana Vertonghena. W końcówce Koguty nadal przeważały i przy odrobinie szczęścia mogły strzelić kolejnego gola. Inter od kompromitacji uratował dobrze dysponowany Samir Handanović.

Fatalnie w ofensywie spisali się w czwartek przedstawiciele ligi rosyjskiej: gola nie zdobyli ani zawodnicy Anży Machaczkała, ani Rubinu Kazań, ani Zenitu St. Petersburg! O ile dwie pierwsze ekipy bezbramkowo zremisowały i mają spore szanse, by przejść do ćwierćfinału, o tyle drużyna Luciano Spallettiego z Hulkiem i Axelem Witselem w składzie doznała zaskakującej porażki w Bazylei i w rewanżu czeka ją arcytrudne zadanie. Warto dodać, że w kadrze meczowej Levante, które broni honoru Primera Division w LE, zabrakło Dariusza Dudki.

Słabo prezentujące się w Ligue 1 Bordeaux nie było faworytem meczu z Benfiką, ale na Estadio da Luz zagrało przyzwoicie i przegrało różnicą tylko jednego gola. W 21. minucie kapitalny strzał zza pola karnego oddał Rodrigo Moreno, a piłka odbiła się od poprzeczki, interweniującego Cedrika Carasso i wpadła do siatki. Cały mecz wśród pokonanych rozegrał Ludovic Obraniak, który tuż przed przerwą był bliski pokonania Artura. Reprezentant Polski wykorzystał błąd Luisao, ale bramkarz Portugalczyków popisał się świetną paradą.