Potknięcie Wisły, klęska Radomiaka - wyniki sobotnich meczów 18. kolejki gr. wschodniej II ligi

Rywalizację na froncie po przerwie zimowej wznowili II-ligowcy. W sobotę rozegrano cztery spotkania w ramach 18. serii gier. Nie obyło się bez niespodzianek.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Po raz pierwszy od 23. września wygrali piłkarze Stali Stalowa Wola. Stalowowolanie ograli Concordię Elbląg. Goście jedynie na początku meczu byli w stanie zagrozić bramce Dawida Wołoszyna. Gospodarze również jednak mieli problem z dojściem do klarownych sytuacji i długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Jedynego gola zdobył na kwadrans przed końcem Krystian Getinger, który w polu karnym ograł najpierw obrońcę i bramkarza, po czym skierował futbolówkę do pustej bramki.

Fatalnie pierwszy mecz w rundzie wiosennej ułożył się dla Radomiaka Radom. Radomianie, którzy mają bardzo ambitne plany na ten sezon, zostali sprowadzeni na ziemię w Siedlcach. Gospodarzom z pewnością pomógł fakt, że ich przeciwnicy od 22. minuty musieli sobie radzić bez Daniela Ciacha, który został wyrzucony z boiska za faul w polu karnym. "Jedenastkę" wykorzystał Paschal Ekwueme. Nigeryjczyk jeszcze przed przerwą zdołał skompletować hat-tricka, niemal zapewniając Pogoni trzy punkty. Po zmianie stron radomian dobił Przemysław Rodak.

Do sporej niespodzianki doszło w Płocku gdzie wicelider stracił punkty w starciu ze średniakiem z Tarnowa. Nafciarze byli zdecydowanym faworytem tego meczu. Tarnowianie uchodzą za solidny zespół, ale zimą mocno się osłabili. Między innymi sprzedażą dwóch najskuteczniejszych strzelców - Łukasza Popieli oraz Jakuba Wróbla. Do 86. minuty gospodarze prowadzili 2:1. Wtedy to Jacek Góralski sfaulował w polu karnym Fabiana Fałowskiego. Mateusz Struski zdołał obronić pierwsze uderzenie poszkodowanego z "wapna", ale przy dobitce był już bezradny. Gospodarzom nie pomógł również fakt, że grali z przewagą po czerwonej kartce dla Sergiusza Kosteckiego.

Jako ostatni w sobotę rywalizowali gracze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki oraz Znicza Pruszków. Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0 po trafieniu Kamila Szczepańskiego, który do klubu został sprowadzony zimą z GKP Targówek. Po przerwie dużo bardziej skuteczni byli jednak przyjezdni. Zwycięstwo zapewnił im Adrian Paluchowski, który w ciągu trzech kwadransów zdołał skompletować klasycznego hat-tricka.

Wyniki sobotnich spotkań 18. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Stal Stalowa Wola - Concordia Elbląg 1:0 (0:0)
1:0 - Getinger 75'

Pogoń Siedlce - Radomiak Radom 4:0 (3:0)

2:2 - Fałowski 86'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Znicz Pruszków 1:3 (1:0)
1:0 - Szczepański 32'
1:1 - Paluchowski 53' (k.)
1:2 - Paluchowski 59'
1:3 - Paluchowski 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!