Serie A: Zmarnowana szansa Romy, Totti i spółka nie przeskoczyli Fiorentiny (wideo)

Piłkarze AS Romy nie zdołali odnieść czwartego zwycięstwa z rzędu, chociaż do przerwy prowadzili w Udine, a gospodarze kończyli mecz w osłabieniu.

Konrad Kostorz
Drużyna Aurelio Andreazzoliego po pokonaniu Juventusu (1:0), Atalanty (3:2) i Genoi (3:1) zwietrzyła szansę na dołączenie do ścisłej czołówki i wyprzedzenie zajmującej 6. lokatę Fiorentiny.

Giallorossi dobrze zaczęli mecz z Zebrami, osiągnęli przewagę i udokumentowali ją golem Erika Lameli, który dobił strzał Alessandro Florenziego. Roma zdawała się kontrolować przebieg rywalizacji i nic nie wskazywało na to, że straci bramkę, jednak w 62. minucie Luis Muriel wymanewrował dwóch obrońców i strzałem między nogami Maartena Stekelenburga.

Końcówka ponownie należała do gości, a w 90. minucie świetnej okazji nie wykorzystał Pablo Osvaldo. Wcześniej za ostry faul na Florenzim w środku pola z boiska usunięty został defensor Udinese Thomas Heurtaux. Wojciech Pawłowski i Piotr Zieliński tradycyjnie cały mecz obejrzeli z ławki rezerwowych.

Roma nadal zajmuje 7. miejsce w tabeli, a do plasującego się na najniższym stopniu podium Milanu traci 7 "oczek".

Udinese Calcio - AS Roma 1:1 (0:1)
0:1 - Lamela 20'
1:1 - Muriel 62'

Czerwona kartka: Heurtaux /73'/ (Udinese Calcio).