Horror Macieja Skorży - komenatrze trenerów po spotkaniu Wisły Kraków z Lechem Poznań

Jak można skomentować postawę drużyny, która wygrywa na wyjeździe z mistrzem Polski 4:1 i w dodatku w stylu, w jakim dawno nikt się z nią nie rozprawił? - Nie graliśmy zespołowo tak, jakbym tego sobie życzył - skomentował trener Franciszek Smuda postawę swoich podopiecznych, choć bez pochwał za zaangażowanie i ambicję nie mogło się obejść. Twardą postawę przybrał z kolei trener Maciej Skorża, ale trudno się dziwić - w czwartek Wisłę czeka mecz na wyjeździe z Tottenhamem, a osłabianie morale zespołu po takiej porażce to jest najgorsze, co teraz może zastosować trener Wisły.

Maciej Krzyśków

Franciszek Smuda (Lech Poznań): Sprężaliśmy się na ten mecz przez trzy dni, w trakcie których zespół był w komplecie. Wyszedł nam wynik, ale nie uniknęliśmy błędów w środkowej strefie. Wisła liczyła, że zagramy od początku defensywnie. Wiedzieliśmy jednak, iż jeżeli zamierzamy wygrać w Krakowie, to musimy czymś zaskoczyć Wisłę. I to nam się udało, bo zaczęliśmy ich atakować. Ten mecz już jest historią, teraz najważniejszy jest mecz z Austrią Wiedeń. Nie możemy popełniać takich błędów w środku pola w Wiedniu. Nie graliśmy zespołowo tak, jakbym tego sobie życzył. Z kolei pod kątem zaangażowania nie mam żadnych pretensji do zawodników - zagraliśmy dokładnie w tym elemencie tak, jakbym sobie tego zawsze życzył, w lidze czy pucharach.

Maciej Skorża (Wisła Kraków): Mecz od pierwszych minut przypominał scenariusz z horroru. Po siedmiu minutach przegrywać tak ważny mecz 0:2, podczas gdy to nam zależało by zacząć dobrze i grać pressingiem na połowie rywala. Pierwsza bramka stracona po wyrzucie z autu, druga po rykoszecie. Brakowało nam także takie zwyczajnego farta, który zazwyczaj mamy w Krakowie. Nie potrafiliśmy złapać naszego rytmu gry. Lech złapał wiatr w żagle, był nastawiony na grę z kontry. Po dwóch zmianach staraliśmy się po przerwie odwrócić losy meczu. Pierwsza porażka za mojej kadencji na własnym stadionie. Ona boli, ale nie będę robił z niej tragedii.