Serie A: Juventus mistrzem Włoch, Balotelli dał wygraną Milanowi, 5 goli Klosego!

Po raz 29. w historii klubu Stara Dama wywalczyła tytuł mistrza Włoch. Bohaterem niedzieli na włoskich boiskach został Miroslav Klose, który zdemolował defensywę Bolonii.

Juventus rozegrał przeciętne spotkanie przeciwko 18. drużynie tabeli, ale w Turynie wszyscy zdawali sobie sprawę, że także remis z Palermo zapewni Bianconerim tytuł mistrzowski. Po bezbarwnej pierwszej połowie Stara Dama nieco podkręciła tempo i w 59. minucie zdobyła zwycięską bramkę - Arturo Vidal wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Mirko Vuciniciu.

Ekipa Antonio Conte mogła wygrać wyżej, ale Fabio Quagliarella w końcówce oddał strzał w poprzeczkę. Nie zmieniło to jednak faktu, że Juventus po raz 29. w historii klubu i drugi raz z rzędu sięgnął po scudetto, deklasując resztę stawki. Bianconeri mogą ukończyć sezon z dorobkiem 92 punktów!

Piłkarze Torino pod nieobecność pauzującego za kartki Kamila Glika zaskakująco dobrze radzili sobie na San Siro. Beniaminek w pierwszej połowie powinien objąć prowadzenie, ale wymarzonych okazji nie wykorzystali Alessio Cerci i Barreto.

Milan przeważał, jednak nie potrafił sforsować defensywy gości i poważniej zagrozić Jean-Francois Gilletowi. Gdy wydawało się, że pojedynek zakończy się podziałem punktów, Philippe Mexes po otrzymaniu dośrodkowania z lewego skrzydła zgrał piłkę głową przed bramkę, a tam Mario Balotelli wpakował ją do siatki. Rossoneri dzięki zwycięstwu są coraz bliżsi zagwarantowania sobie udziału w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

Miroslav Klose przełamał strzelecką niemoc, która trwała od 15 grudnia 2012 roku, w imponującym stylu. Niemiecki weteran aż pięciokrotnie zmusił do kapitulacji golkipera Bolonii i Dejana Stojanovicia i ma już na koncie 15 trafień w sezonie. Kto wie, z jakim dorobkiem zakończyłby to spotkanie 34-latek, gdyby trener Vladimir Petković nie ściągnął go z boiska już w 68. minucie.

W niedzielę poznaliśmy pierwszego spadkowicza, którym została Pescara Calcio. Beniaminek wysoko przegrał w Genui z ekipą Davide Ballardiniego, która zrobiła niezwykle istotny krok w kierunku utrzymania. Marco Borriello i spółka na trzy kolejki przed końcem wyprzedzają Palermo o 3 punkty.

Juventus Turyn - US Palermo 1:0 (0:0)

1:0 - Vidal (k.) 59'

Czerwona kartka: Pogba /83'/ (Juventus Turyn)

AC Milan - Torino FC 1:0 (0:0)

1:0 - Balotelli 85'

Lazio Rzym - FC Bologna 6:0 (4:0)

1:0 - Klose 22' 2:0 - Hernanes 32' 3:0 - Klose 36' 4:0 - Klose 39' 5:0 - Klose 50' 6:0 - Klose 61'

FC Parma - Atalanta Bergamo 2:0 (1:0)

1:0 - Parolo 45' 2:0 - Biabiany 58'

Catania Calcio - AC Siena 3:0 (1:0)

1:0 - Bergessio 14' 2:0 - Bergessio 52' 3:0 - Bergessio 71'

Czerwona kartka: Felipe /42'/ (AC Siena)

Genoa CFC - Pescara Calcio 4:1 (2:1)

1:0 - Floro Flores 19' 2:0 - Borriello 30' 2:1 - Sculli 35' 3:1 - Borriello 54' 4:1 - Bertolacci 70'