autor:
Artur Długosz
Kończymy relację na żywo z 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zapraszamy w niedzielę na ostatnią serią spotkań.
Skomentuj 0
Koniec meczu w Bełchatowie. GKS na ostatnim miejscu i nie wszystko jest już w nogach GKS-u!
Skomentuj 0
Coś niesamowitego! Euzebiusz Smolarek w 91. minucie wpakował piłkę do siatki GKS-u po błędzie Zubasa! 1:1!
Skomentuj 0
Marcin Kamiński w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl przyznał, że z żadnym klubem nie negocjuje i skupia się na ostatniej kolejce. Po tym spotkaniu podejmie decyzję co do swojej przyszłości.
Skomentuj 0
Podbeskidzie zdobyło niezwykle cenne trzy punkty. Co na to Czesław Michniewicz?

Mówiłem swoim zawodnikom przed meczem, że gramy półfinał. Jeśli przegramy - odpadniemy i nie mamy po co jechać do Łodzi. Wygraliśmy i jedziemy na Widzew walczyć o jak najlepszy wynik. Zobaczymy, czy da on nam upragniony cel. Dziś jesteśmy zadowoleni. Zagraliśmy dobre spotkanie, a w pierwszej połowie momentami bardzo dobrze. Zdobyliśmy piękne bramki. Naszą zmorą jest to, że w drugiej połowie wydaje nam się, że już osiągnęliśmy cel. Nagle okazuje się, że przeciwnik spycha nas do defensywy i robi się nerwowo. Na szczęście dowieźliśmy zwycięstwo do końca.

Skomentuj 0
Jan Urban po meczu z Ruchem:

Od początku było widać, że Ruch chce zagrać z kontry. Gospodarze ustawili się na swojej połowie i mieli dużo cierpliwości, bo to my długo graliśmy piłką i stworzyliśmy sytuacje podbramkowe. Zabrakło gola, bo wtedy mecz byłby inny. Ruch musiałby zagrać bardziej otwarcie. Ta cierpliwość chorzowian została wynagrodzona, bo pod sam koniec meczu mogli po jednej z kontr strzelić gola. Trudno się gra przeciwko drużynie akumulującej siły na swojej połowie. Nie mogę na razie powiedzieć na ile poważne są kontuzje Jakuba Wawrzyniaka i Jakuba Rzeźniczaka. Obaj sami poprosili o zmiany. Co do odejścia z klubu Artura Jędrzejczyka (sprzedany do rosyjskiego FK Krasnodar), to klub zgodził się na ten transfer, bo uważamy, że zaoferowane pieniądze są dobre jak na obrońcę, a trzeba też przecież myśleć o dopięciu budżetu.

Skomentuj 0
  • Koniec meczu w Kielcach. Bez goli w spotkaniu Korony z Widzewem. Łodzianie są już pewni utrzymania w ekstraklasie.
    Skomentuj 0
    Warto zauważyć, że mecz Śląska z Lechem oglądało blisko 30 tysięcy kibiców.
    Skomentuj 0
    Jagiellonia przejęła inicjatywę, a GKS czyha na kontry.
    Skomentuj 0
    Gol dla GKS-u Bełchatów! Szymon Sawala strzałem głową z czterech metrów uzyskał prowadzenie dla Brunatnych! Asystował Łukasz Madej.
    Skomentuj 0
    Trwają już tylko dwa mecze: Korona rywalizuje z Widzewem, a GKS z Jagiellonią. Na razie w obu bez goli.
    Skomentuj 0
    Polonia Warszawa zremisowała 1:1 z Piastem Gliwice. Śląsk utrzymał więc trzecie miejsce w tabeli. O wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka!
    Skomentuj 0
    Koniec meczu również w Lubinie, gdzie Lechia wygrała z Zagłębiem 3:0.
    Skomentuj 0
    Górnik przegrał z Wisłą, a więc do pucharów awansował Piast Gliwice!
    Skomentuj 0
    Symboliczny gest Sebastiana Mili we Wrocławiu, który żegna się z kibicami Śląska.
    Skomentuj 0
    Podbeskidzie wygrało z Pogonią i jest wyżej w tabeli od GKS-u Bełchatów.
    Skomentuj 1
    Śląsk zremisował z Lechem 1:1, a Ruch z Legią 0:0.
    Skomentuj 0
    Czerwoną kartką ukarany został Sebastian Przyrowski (Polonia).
    Skomentuj 0
    Dorde Cotra trafił do siatki Lechii, dobijając strzał Woźniaka. Sędzia dopatrzył się spalonego. Dobra decyzja arbitrów.
    Skomentuj 0
    Eric Mouloungui doprowadził do wyrównania we Wrocławiu! W 83. minucie Śląsk remisuje 1:1 z Lechem!
    Skomentuj 0
    Aleksandar Todorovski zmylił Trelę i doprowadził do wyrównania! W 81. minucie Polonia remisuje z Piastem 1:1!
    Skomentuj 0
    Po pierwszej połowie GKS Bełchatów bezbramkowo remisuje z Jagiellonią Białystok.
    Skomentuj 0
    W 73. minucie Martin Baran (Polonia Warszawa) sfaulował przed polem karnym rywala i otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.
    Skomentuj 0
    Jeżeli Piast Gliwice wygra swój mecz, a Śląsk przegra z Lechem, to gliwiczanie będą mieli dwa oczka przewagi nad zespołem Stanislava Levego.
    Skomentuj 0
    W Kielcach zakończyła się pierwsza połowa. Na razie bez goli.
    Skomentuj 0
    Maksymilian Rogalski strzelił pięknego gola, a teraz dostał drugą żółtą i zarazem czerwoną kartkę! Pogoń w kłopotach.
    Skomentuj 0
    Oprawa kibiców Lecha
    Skomentuj 0
    Robi się groźnie we Wrocławiu. Służby porządkowe postanowiły zgasić mały pożar na sektorze kibiców Lecha.
    Skomentuj 0
    Piękny gol dla Pogoni Szczecin! Fantastycznie z rzutu wolnego uderzył Maksymilian Rogalski! Podbeskidzie - Pogoń 2:1.
    Skomentuj 0
    W 67. minucie Piast Gliwice objął prowadzenie w Warszawie! Gola strzelił Marcin Robak!
    Skomentuj 0
    Ależ oprawa kibiców Lecha z użyciem pirotechniki. Zdjęcia niebawem!
    Skomentuj 0
    Wszystko wskazuje na to, że w spotkaniu Ruchu z Legią kontuzji nabawił się Jakub Wawrzyniak.
    Skomentuj 0
    W Lubinie Lechia wyhamowała swoje akcje ofensywne. Do pracy wzięli się gospodarze, ale bez efektu bramkowego.
    Skomentuj 0
    We Wrocławiu w drugiej połowie jak na razie bardzo słabe widowisko...
    Skomentuj 0
    Pavel Hapal dokonał już kompletu zmian. Wpuścił na murawę trzech wychowanków.
    Skomentuj 0
    W polu karnym Jagiellonii jest tak duża kałuża, że bramkarz Jagi bez problemu mógłby w niej łowić ryby.
    Skomentuj 0
    Świetna akcja Piasta i słupek uratował Polonię! Pavol Cicman poszedł na przebój, minął dwóch rywali i pomylił się minimalnie!
    Skomentuj 0
    Słyszeliście już kto będzie nowym trenerem Wisły Kraków?
    Skomentuj 0
    Już za chwilę na większości stadionów piłkarze wyjdą na drugą połowę.
    Skomentuj 0
    Mecz GKS-u z Jagiellonią będzie miał mało wspólnego z piłką nożną...
    Skomentuj 1
    Wyniki do przerwy: Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:1 Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:0  Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:1 Polonia Warszawa - Piast Gliwice 0:0 Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 0:3 Podbeskidzie - Pogoń Szczecin 2:0 Korona Kielce - Widzew Łódź 0:0 (trwa 1. połowa) PGE GKS Bełchatów - Jagiellonia 0:0 (trwa 1. połowa)
    Skomentuj 0
    W końcu rozpoczął się mecz w Bełchatowie.
    Skomentuj 0
    W Bełchatowie rozpoczęła się... rozgrzewka.
    Skomentuj 0
    W Kielcach rozpoczął się mecz Korony z Widzewem.
    Skomentuj 0
    "Arek Piech, Arek Piech!" krzyczą kibice w Chorzowie. Arkadiusz Piech obserwuje mecz Ruchu z Legią.
    Skomentuj 0
    Pavel Hapal wściekły na swoich zawodników. Już w pierwszej połowie dokonał dwóch zmian!
    Skomentuj 0
    Lech prowadzi 1:0 we Wrocławiu! Gola strzelił Rafał Murawski!
    Skomentuj 0
    18:45 to początek meczu Korony Kielce z Widzewem Łódź.
    Skomentuj 1
    Piłkarze Zagłębia zepsuli swoim kibicom Boże Ciało. Niektórzy już opuścili stadion wściekli za postawę swoich zawodników. Przypomnijmy: Lechia po 30 minutach wygrywa 3:0!
    Skomentuj 0
    3:0 dla Lechii Gdańsk! To jest już nokaut Zagłębia Lubin! Z prawej flanki dośrodkował Wiśniewski, a strzałem głową gola zdobył Grzegorz Rasiak!
    Skomentuj 0
    W Bełchatowie trwa ściąganie wody z murawy.
    Skomentuj 0
    A w Kielcach póki co rozpoczęli... rozgrzewkę.
    Skomentuj 0
    1:0 dla Wisły Kraków w meczu z Górnikiem Zabrze! W 21. minucie Michał Chrapek ładnym strzałem z 20 metrów zdobył gola!
    Skomentuj 0
    Oprawa z Wrocławia
    Skomentuj 0
    2:0 dla Lechii Gdańsk! Prostopadłe podanie do Pawła Buzały, który widząc, że z bramki wyszedł Kozioł, postanowił go przelobować!
    Skomentuj 0
    Efektowna oprawa kibiców Śląska! Niebawem będziemy mieli dwa Was zdjęcia.
    Skomentuj 0
    Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się rozpocząć spotkanie w Bełchatowie.
    Skomentuj 0
    W Lubinie prowadzi Lechia! Po strzale Wiśniewskiego sprzed pola karnego, piłka odbiła się od Adama Banasia i zaskoczyła Kozioła!
    Skomentuj 0
    Cały czas czekamy na rozpoczęcie meczów w Bełchatowie i Kielcach.
    Skomentuj 0
    W Kielcach mecz rozpocznie się z 30-minutowym opóźnieniem.
    Skomentuj 0
    2:0 dla Podbeskidzia! Piękny strzał sprzed pola karnego oddał Fabian Pawela!
    Skomentuj 0
    Jak na razie kapitalna atmosfera we Wrocławiu! Kibice obu ekip prowadzą głośny doping, a na trybunach ponad 20 tysięcy kibiców.
    Skomentuj 0
    Gol dla Podbeskidzia! Bartłomiej Konieczny strzałem głową dał prowadzenie Góralom!
    Skomentuj 0
    W Bełchatowie leje deszcz i... pada grad!
    Skomentuj 0
    ZACZYNAMY 6 MECZÓW!
    Skomentuj 0
    Oberwanie chmury w Bełchatowie!
    Skomentuj 0
    GKS - Jagiellonia oraz Korona - Widzew rozpoczną się najprawdopodobniej nieco później - wszystko przez niesprzyjające warunki pogodowe.
    Skomentuj 0
    We Wrocławiu jest dość ciepło, ale przed chwilą zaczął padać deszcz.
    Skomentuj 0
    Mała ciekawostka - mecz Śląska z Lechem z trybun obserwuje Mateusz Klich.
    Skomentuj 0
    Ogromne kałuże na stadionie w Kielcach. Mecz Korona - Widzew stanął pod znakiem zapytania!
    Skomentuj 0
    We Wrocławiu kibice Śląska i Lecha już wymieniają "uprzejmości". Atmosfera meczu będzie gorąca!
    Skomentuj 0
    Skład meczu Polonii Warszawa z Piastem Gliwice: Polonia: Sebastian Przyrowski - Aleksandar Todorovski, Igor Morozov, Martin Baran, Adam Pazio, Krzysztof Kopciński, Tomasz Hołota, Łukasz Piątek, Jacek Kiełb, Daniel Gołębiewski, Piotr Grzelczak. Piast: Dariusz Trela - Damian Zbozień, Adrian Klepczyński, Jan Polak, Paweł Oleksy, Mateusz Matras, Artis Lazdins, Tomas Docekal, Tomasz Podgórski, Pavol Cicman, Marcin Robak.
    Skomentuj 0
    Wyjściowe składy meczu Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk: Zagłębie: Kozioł - Rymaniak, Banaś, Tunczew, Costa - Bilek, Jeż - Abwo, Rakowski, Cotra - Papadopulos. Lechia: Buchalik - Oualembo, Bąk, Bieniuk, Janicki - Frankowski, Zyska, Wiśniewski, Surma, Buzała - Rasiak.
    Skomentuj 0
    A oto wyjściowe jedenastki Ruchu i Legii: Ruch: Michal Pesković - Martin Konczkowski, Marek Szyndrowski, Piotr Stawarczyk, Igor Lewczuk, Pavel Sultes, Marcin Malinowski, Mindaugas Panka, Łukasz Janoszka, Filip Starzyński, Maciej Jankowski. Legia: Dusan Kuciak - Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Jodłowiec, Jakub Wawrzyniak, Michał Kucharczyk, Janusz Gol, Dominik Furman, Miroslav Radović, Tomasz Brzyski, Marek Saganowski.
    Skomentuj 0
    Wyjściowe składy meczu GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok: GKS: Emilijus Zubas - Raul Gonzalez, Seweryn Michalski, Maciej Wilusz, Rafał Kosznik - Mateusz Mak, Szymon Sawala, Grzegorz Baran, Łukasz Madej - Kamil Wacławczyk - Bartłomiej Bartosiak. Jagiellonia: Łukasz Skowron - Alexis Norambuena, Michał Pazdan, Ugo Ukah, Jonatan Straus - Rafał Grzyb, Tomasz Bandrowski - Tomasz Kupisz, Maciej Gajos, Daniel Quintana - Karol Mackiewicz.
    Skomentuj 0
    W składzie Polonii Warszawa nie ma m.in. Miłosza Przybeckiego czy Pawła Wszołka. Oficjalnie z powodu kontuzji...
    Skomentuj 0
    Trzy tysiące kibiców z Poznania miało wybrać się do Wrocławia.
    Skomentuj 0
    Śląsk - Lech! Oto wyjściowe składy: Śląsk: Rafał Gikiewicz - Krzysztof Ostrowski, Adam Kokoszka, Rafał Grodzicki, Mariusz Pawelec, Marcin Kowalczyk, Dalibor Stevanović, Piotr Ćwielong, Sebastian Mila, Waldemar Sobota, Łukasz Gikiewicz. Lech: Krzysztof Kotorowski - Mateusz Możdżeń, Marcin Kamiński, Łukasz Trałka, Tomasz Kędziora, Rafał Murawski, Szymon Drewniak, Kasper Hamalainen, Aleksandar Tonev, Gergo Lovrencsics, Łukasz Teodorczyk.
    Skomentuj 0
    Składy meczu Podbeskidzie - Pogoń: Pogoń Szczecin: Janukiewicz - Frączczak, Hernani, Dąbrowski, Lewandowski - Akahoshi, Ława, Rogalski, Golla, Murayama - Chałas. Podbeskidzie: Zajac - Górkiewicz, Pietrasiak, Konieczny, Telichowski - Chmiel, Wodecki, Łatka, Deja, Pawela - Demjan.
    Skomentuj 0
    - Co tydzień walczymy o życie. Dzisiaj gramy taki półfinał. Jeśli wygramy to awansujemy do niedzielnego finału w Łodzi  - powiedział Czesław Michniewicz na antenie Canal+Sport.
    Skomentuj 0
    Już za godzinę początek meczów! Kto zostanie królem strzelców? Na najlepszej drodze jest Robert Demjan (na zdjęciu).  Snajper Podbeskidzia ma na koncie 13 trafień i o jedno wyprzedza Danijela Ljuboję oraz Wladimera Dwaliszwiliego. W grze pozostają Michal Papadopulos i Bartosz Ślusarski (po 11 goli). Pozostali gracze nie liczą się już w walce o miano najlepszego strzelca T-Mobile Ekstraklasy.
    Skomentuj 0
    KORONA KIELCE - WIDZEW ŁÓDŹ. Ważne spotkanie w Kielcach, ale tylko dla Widzewa Łódź. Goście tego pojedynku wciąż nie są pewni utrzymania w ekstraklasie. Muszą liczyć na siebie, albo... na rywali. Obie drużyny zagrają bez swoich żądeł - Macieja Korzyma oraz Mariusza Stępińskiego.
    Jesienią Widzew wygrał 1:0 Jesienią Widzew wygrał 1:0
    Skomentuj 0
    KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN - LECHIA GDAŃSK. Pojedynek o nic lub jak kto woli - o trzy punkty. Dla Miedziowych to ostatni mecz przed własną publicznością. Możliwe, że będą chcieli się godnie pożegnać z kibicami, ale taką okazję mieli już w poniedziałek. Pożegnały ich gwizdy po słabej grze. Lechia wiosną wygrała tylko dwa razy.
    Pavel Hapal miał pretensje do swoich zawodników po meczu z Polonią Pavel Hapal miał pretensje do swoich zawodników po meczu z Polonią
    Skomentuj 0
    PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - POGOŃ SZCZECIN. Jakkolwiek to brzmi, to jest  jeden z najciekawszych pojedynków tej kolejki. Stawka niebagatelna - utrzymanie w ekstraklasie. Dla Pogoni remis także byłby łakomym kąskiem, ale trzy punkty zapewniłyby pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Górale muszą wygrać - bez dwóch zdań.
    Skomentuj 0
    Jedna ze stron poświęconych Lechii Gdańsk ma oto taką perełkę w dziale "na żywo". Zwróćcie uwagę na nazwiska Peszko czy Mierzejewski w Wiśle Płock :)
    Skomentuj 0
    Oto wyjściowa jedenastka Legii na mecz z Ruchem! Kuciak - Rzeźniczak, Astiz, Jodłowiec, Wawrzyniak - Furman, Gol - Kucharczyk, Radović, Brzyski - Saganowski
    Skomentuj 0
    GÓRNIK ZABRZE - WISŁA KRAKÓW. Mecz o lepsze morale przed letnią przerwą. Wisła zrobi wszystko, żeby zdobyć Zabrze i uplasować się w pierwszej siódemce na koniec sezonu. Jak to jednak zrobić skoro pięć ostatnich spotkań pomiędzy tymi drużynami wygrał Górnik?
    Skomentuj 0
    Po zwycięstwie z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza coraz bliżej gry w piłkarskiej elicie jest bydgoski Zawisza. Ekipa Ryszarda Tarasiewicza potańczyła sobie w szatni ;)
    Skomentuj 0
    Śląsk chce Marcina Kowalczyka, a ten nie chce już grać w Śląsku... Zarząd WKS Śląsk Wrocław SA informuje, że w dniu 29 maja 2013 roku doszło do spotkania z Marcinem Kowalczykiem w sprawie przedłużenia jego umowy ze Śląskiem Wrocław. Podczas spotkania Marcin Kowalczyk został poinformowany o przedłużeniu umowy wiążącej go ze Śląskiem Wrocław o dwa lata. Oświadczenie takie zostało złożone na podstawie zapisów kontraktu zawartego w ubiegłym roku pomiędzy zawodnikiem a klubem. Podczas spotkania Marcin Kowalczyk - wbrew informacjom przekazywanym dzisiaj mediom przez jego agenta - nie poinformował o wcześniejszym podpisaniu przez niego umowy z jakimkolwiek innym klubem, wobec czego zdaniem Śląska nowy kontrakt wszedł w życie, a informacja o jego zawarciu została przekazana opinii publicznej. W najbliższych dniach Śląsk Wrocław będzie oczekiwał przekazania oficjalnych dokumentów potwierdzających fakt wcześniejszego zawarcia umowy z innym klubem przez Marcina Kowalczyka.
    Skomentuj 0
    Śląsk Wrocław wydał specjalne oświadczenie w sprawie Marcina Kowalczyka. Niebawem przedstawimy jego treść.
    Skomentuj 0
    Ruch Chorzów - Legia Warszawa. Niebiescy nie zwyciężyli już od ponad miesiąca i jeżeli chcą zachować ligowy byt, to w końcu muszą wygrać. O trzy punkty nie będzie łatwo, bo przed drużyną z Chorzowa starcie z nowym mistrzem Polski. W zespole ze stolicy nikt nie zamierza odpuszczać i do końca sezonu drużyna Jana Urbana zamierza udowodnić, że po tytuł sięgnęła zasłużenie.
    Skomentuj 0
    W czwartek piłkarze Ruchu, oddając cześć nowym mistrzom Polski, przywitają zespół Legii specjalnie utworzonym szpalerem. W Chorzowie nikt nie robi problemu z tego przepisu, który wśród wielu wzbudza mieszanie odczucia. Niebiescy twierdzą, że po oddaniu czci Legionistom, na boisku nie będzie gościnności, wszak Ruch wie o co wciąż walczy. Swoje zdanie na ten temat ma także Jan Urban.
    Skomentuj 0
    Koszulki piłkarzy Polonii Warszawa to na razie hit dnia. Czarne Koszule dziś zmierzą się z Piastem Gliwice. Czy rewelacyjny beniaminek z Gliwic sezon zakończy na trzecim miejscu w tabeli? Piastunki o tę pozycję rywalizują ze Śląskiem Wrocław i jeżeli dalej chcą liczyć się w walce, to w Warszawie muszą zwyciężyć. Polonia jednak, chociaż biedna i pomału żegna sie z ligą, tanio skóry nie sprzeda.
    Skomentuj 0
    "Królu złoty gdzie są banknoty?" - Piłkarze Polonii mimo trudności w klubie, potrafią się dobrze bawić ;-)
    Skomentuj 1
    • Bart Palczew Zgłoś komentarz
      To są piłkarze? wyglądają jak na jakieś paradzie dla homoseksualistow. Jak można tą żałosną piłkę nożna polską oglądać... Co gorsza, każdy podatnik musi dokładać się do tych
      Czytaj całość
      panienek...
      W jednym z dzisiejszych meczów GKS Bełchatów zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Czy zespół z Białegostoku może zagrać jeszcze gorzej niż w ostatnich spotkaniach? Formacja defensywna ekipy z Podlasia w pięciu niedawno przegranych potyczkach pozwoliła pokonać swojego bramkarza aż 15 razy. Brunatni natomiast nie ponieśli porażki od sześciu meczów. GKS jest ostatnio jedną z najlepszych drużyn ekstraklasy i gdyby brać pod uwagę wyłącznie mecze rozegrane w 2013 roku, plasowałby się w tabeli na znakomitym 4. miejscu!
      Skomentuj 0
      Skoro już mowa o Śląsku, to we Wrocławiu szykuje się kolejne trzęsienie ziemi. A wszystko za sprawą Marcina Kowalczyka. Wrocławianie chyba nie nauczyli się na błędach związanych ze stratą Tomasza Jodłowca...
      Skomentuj 0
      Tak na tę chwilę wygląda tabela T-Mobile Ekstraklasy. Śląsk Wrocław po meczu z Lechem Poznań utrzyma trzecie miejsce?
      Skomentuj 0
      Zaczynamy dzień na żywo z 29. kolejką T-Mobile Ekstraklasą. Znajdziecie tutaj informacje o wszystkich dzisiejszych meczach. Poza wynikami ze spotkań będziemy przekazywać także zdjęcia, informacje od kuchni oraz wiele innych. Początek ligowej kolejki o godzinie 18. Dziewczyny już nie mogą doczekać się startu przedostatniej kolejki!