Wyniki meczów 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Piast Gliwice na pewno zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. Wciąż nie wiadomo kto spadnie do pierwszej ligi.

Bartosz Zimkowski

Piast Gliwice nie wygrał w Warszawie z Polonią, chociaż był bliski tego. W 67. minucie Marcin Robak wykorzystał błąd w ustawieniu obrońców i mocnym strzałem zdobył gola. Kilka minut później czerwoną kartkę został ukarany Martin Baran i wydawało się, że beniaminkowi już nic nie grozi - tym bardziej, że w składzie Polonii zabrakło m.in. Pawła Wszołka, Miłosza Przybeckiego oraz Jakuba Tosika. Tymczasem gospodarze wywalczyli rzut karny, który na gola zamienił Aleksandar Todorovski i był już remis. W 90. minucie z boiska zostali wyrzuceni Sebastian Przyrowski oraz Marcin Robak, a mecz zakończył się remisem 1:1. Wobec porażki Górnika Zabrze z Wisłą Kraków Piast awansował do Ligi Europejskiej.

Powalczy jeszcze o trzecie miejsce w T-Mobile Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław. WKS nie zdołał ograć na własnym obiekcie Lecha Poznań. Wyrównał dopiero 9 minut przed końcem spotkania Eric Mouloungui. To był dla niego pierwszy gol w barwach Śląska. Asystę zaliczył Sebastian Mila, który po meczu pożegnał się z kibicami z Wrocławia. W przyszłym sezonie będzie występował w innym zespole.

Nowy mistrz Polski nie zdołał zdobyć kompletu punktów na boisku Ruchu Chorzów. Jan Urban dokonał kilku zmian w składzie, a mecz nie stał na najwyższym poziomie.

W spotkaniu o przysłowiową "pietruszkę" Lechia Gdańsk rozbiła KGHM Zagłębie Lubin 3:0. Już po dwóch kwadransach goście prowadzili 3:0, a do przerwy mogli dużo wyżej. Zabrakło skuteczności, a w drugiej połowie chęci na kolejne gole. Lubinianie fatalnie pożegnali się ze swoimi kibicami.

O pozostanie w lidze walczą już tylko zespoły Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz PGE GKS-em Bełchatów. Górale pokonali Pogoń Szczecin 2:1 i wydostali się z ostatniego miejsca. Na dno tabeli spadli Brunatni, którzy mogą mieć pretensje tylko do siebie, ponieważ w 91. minucie Euzebiusz Smolarek doprowadził do remisu 1:1. Teraz bełchatowianie zagrają na wyjeździe z Piastem Gliwice, a Podbeskidzie w Łodzi z Widzewem.