Towarzysko: Brazylia zremisowała z Anglią, piękny gol Rooneya na Maracanie (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency /  /
TVN Agency / /

W meczu rozegranym na zmodernizowanej Maracanie gospodarze mundialu uratowali remis z Anglikami. Druga połowa dostarczyła sporych emocji, a kapitalną bramkę strzelił Wayne Rooney.

Niedzielny pojedynek był rewanżem za rozegrany w lutym tego roku mecz na Wembley, w którym drużyna Roy Hodgsona pokonała zespół Luiza Felipe Scolariego 2:1. Tym razem Canarinhos udało się zremisować z Synami Albionu, ale przed przyszłorocznym mundialem czeka ich sporo pracy.

W pierwszych 45 minutach stroną dominującą byli gospodarze, jednak nie potrafili wykończyć akcji pod bramką Joe Harta. Gol padł dopiero po zmianie stron, a zdobył go Fred, dobijając strzał Hernanesa, który zatrzymał się na poprzeczce. Riposta Wyspiarzy była dość szybka, a na listę strzelców po akcji Franka Lamparda i Wayne'a Rooneya wpisał się Alex Oxlade-Chamberlain.

W 79. minucie fenomenalnego gola strzelił Rooney. "Wazza" huknął z dystansu w okienko bramki Julio Cesara, nie dając bramkarzowi żadnych szans na skuteczną interwencję! Brazylijczycy znaleźli się w trudnym położeniu, ale zdołali odpowiedzieć na trafienie gwiazdy Manchesteru United - po podaniu Lucasa Moury ładnym strzałem przy słupku popisał się Paulinho.

Brazylia - Anglia 2:2 (0:0)

1:0 - Fred 57' 1:1 - Oxlade-Chamberlain 67' 1:2 - Rooney 79' 2:2 - Paulinho 82'

Składy: Brazylia:

Julio Cesar - Daniel Alves, Thiago Silva, David Luiz, Filipe Luis (46' Hernanes) - Luiz Gustavo (46' Marcelo), Paulinho (83' Bernard) - Hulk (72' Fernando), Oscar (56' Lucas Moura), Neymar, Fred (80' Leandro Damiao).

Anglia: Joe Hart - Glen Johnson (62' Alex Oxlade-Chamberlain), Gary Cahill, Phil Jagielka, Leighton Baines (36' Ashley Cole) - Phil Jones, Frank Lampard, Michael Carrick, James Milner - Theo Walcott (84' Jack Rodwell), Wayne Rooney.