Byt Stalówki mocno zagrożony

Stal Stalowa Wola zapewniła sobie utrzymanie w II lidze. Zespół, mimo iż jeszcze 3 tygodnie temu był mocno zagrożony degradacją, ma szanse nawet na 7. miejsce. Niestety przyszłość nie wygląda różowo.

Kamil Górniak
Kamil Górniak

Stal Stalowa Wola sportowo wygrała w tym sezonie walkę o przetrwanie. Zielono-czarni mają pewne miejsce w II lidze w przyszłym sezonie. Co prawda zespół nie otrzymał na razie licencji na grę w tej klasie rozgrywkowej, ale zapewne kwestią czasu będzie przyznanie jej klubowi z Podkarpacia.

Sytuacja finansowa klubu ze Stalowej Woli jest wręcz fatalna. Zielono-czarni dysponują jednym z najniższych, jak nie najniższym budżetów w lidze. - Na utrzymanie drużyny w tej klasie rozgrywkowej potrzeba nam przynajmniej 1,3 miliona złotych - powiedział prezes Rady Nadzorczej Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stali Stalowa Wola Mariusz Szymański. Niestety takich pieniędzy w klubie z Podkarpacia nie ma.

- Sytuacja finansowa jest taka, jaka jest. Cieszymy się z wyników, ale jednocześnie mamy zmartwienie jak będzie wyglądała nasza przyszłość. O wszystkim zdecydują właściciele. W najbliższym czasie zostanie zwołane Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Piłkarskiej Spółki Akcyjnej, którego celem będzie omówienie sytuacji spółki, a także będą podejmowane decyzje o jej dalszym losie. Start drużyny w przyszłym sezonie w II lidze jest zagrożony - stwierdził Szymański.

Władze klubu jak na razie nie znają budżetu na kolejny sezon. Przede wszystkim włodarze Stalówki nie wiedzą czy i ewentualnie w jakiej kwocie wspomoże klub miasto. - Czekamy na decyzje prezydenta i Rady Miasta. Ciężko zatem cokolwiek mówić o jakiś roszadach i tego typu sprawach. Nie znamy naszych możliwości finansowych. Stanowisko władz miasta jest dla nas bardzo istotne. Jesteśmy cały czas w jakimś tam kontakcie z panem prezydentem, ale nie ma na razie żadnych wiążących decyzji. My nie chcemy pieniędzy na wzmocnienie, ale na jako taki byt. Walczymy o przetrwanie na tym poziomie rozgrywek. Nie ma profesjonalnego sportu w miastach, gdzie nie ma pomocy ze strony samorządu - dodał.

Niestety bolączką w Stalowej Woli jest także frekwencja. Kibiców na trybunach nie przybywa, na meczach pojawiają się ciągle ci sami fani, a ich liczba często nie przekracza nawet 500 widzów. Kibice jak wiadomo to pokaźny sponsor dla klubów. Nie tak dawno na trybunach stadionu Stali pojawiało się nawet i 4000-5000 sympatyków. Liczba o połowę mniejsza byłaby dla Stalówki można nawet rzec zbawieniem. - Po ostatnich wygranych kibicom wyostrzyły się apetyty i słychać głosy o walce o awans. Trzeba jednak zapytać dla kogo ma być ten awans? Na trybunach mamy po 300-400 sympatyków. Martwi ta frekwencja. Drużyna wygrywa mecze, grają chłopaki ze Stalowej, zwyciężamy, a mimo to trybuny świecą pustkami. Wszyscy mówią, że chcą dobra klubu, ale nic z tego nie wynika. Może władze miasta oczekują także zdania mieszkańców. Nie możemy ciągle dokładać do organizacji meczów - zakończył Mariusz Szymański.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce!
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×