Puchar Polski kobiet dla Medyka Konin!

Bardzo ciekawy i dramatyczny przebieg miał finał Pucharu Polski kobiet pomiędzy Medykiem a Unią. Piłkarki z Konina triumfowały 2:1 dzięki zabójczej końcówce.

Szymon Mierzyński

Pierwsze minuty to miażdżąca przewaga ekipy z Wielkopolski, która nie została jednak udokumentowana, bo fenomenalnych sytuacji nie wykorzystały Marta Woźniak i Katarzyna Konat (obie uderzyły tylko w boczną siatkę).

Z upływem czasu mistrzynie Polski znacznie poprawiły grę obronną i to one przejęły inicjatywę. Pierwszym ostrzeżeniem dla Medyka był strzał Glorii Chinasy Okoro w słupek. Ta sama zawodniczka zaliczyła ładną asystę przy golu dla Unii, który padł w 37. minucie. Po wycofaniu przez nią piłki na 20. metr soczystym uderzeniem pod poprzeczkę popisała się Dominika Sykorova. Futbolówka zmierzała w środek bramki, mimo to Anna Szymańska nie zdążyła z interwencją.

Po przerwie zespół z Raciborza dość długo grał bardzo dobrze. Nie forsował tempa, ale imponował spokojem w defensywie, utrzymując korzystny dla siebie rezultat. Błąd popełnił dopiero w ostatnim kwadransie, gdy niepotrzebnie próbował dobić rywala. Strzał Anny Żelazko zatrzymał się na słupku, ale już kilka chwil później drużyna z Wielkopolski bezlitośnie wykorzystała zbyt ofensywne nastawienie przeciwnika.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

W 78. minucie miała miejsce zabójcza kontra Medyka. Po źle wykonanym przez Unię rzucie rożnym Anna Gawrońska przebiegła z piłką spory fragment boiska, a następnie idealnie w tempo podała do Ewy Pajor. Rezerwowa ekipy z Konina zachowała zimną krew i precyzyjnym strzałem przy słupku nie dała szans Darii Antończyk.

W tym momencie Medyk wyczuł szansę na zwycięstwo i osiągnął bezdyskusyjną przewagę. Gdy wszyscy sądzili, że dojdzie do dogrywki, właśnie wtedy podopieczne Romana Jaszczaka zadały decydujący cios! Znów kapitalnie pokazała się Pajor, która miała mnóstwo swobody na 7. metrze, więc spokojnie przyjęła futbolówkę i wpakowała ją do siatki lekkim, ale idealnie wymierzonym uderzeniem.

Medyk zwyciężył 2:1 i w ten sposób zrewanżował się Unii za porażkę w batalii o mistrzostwo Polski (na mecie sezonu drużyna z Raciborza wyprzedziła główne rywalki tylko o dwa punkty).

Medyk Konin - Unia Racibórz 2:1 (0:1)
0:1 - Dominika Sykorova 37'
1:1 - Ewa Pajor 78'
2:1 - Ewa Pajor 90+3'

Medyk Konin: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora, Radoslava Slavcheva, Laetitia Chapeh Yimga, Hanna Olszańska (46' Ewa Pajor), Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska, Sandra Sałata (76' Sandra Lichtenstein), Marta Woźniak, Katarzyna Konat, Anna Gawrońska.

Unia Racibórz: Daria Antończyk - Donata Leśnik, Gabriela Grzywińska, Hanna Konsek, Natalia Chudzik, Ewelina Kamczyk, Marta Mika, Anna Żelazko, Patrycja Wiśniewska, Gloria Okoro Chinasa, Dominika Sykorova (61' Natasza Górnicka).

Żółte kartki: Katarzyna Konat, Anna Szymańska, Aleksandra Sikora (Medyk) oraz Gloria Okoro Chinasa (Unia).

Sędzia: Agnieszka Płaskocińska (Radom).