3. kolejka Serie A: Milan sięgnął po pierwsze punkty

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W meczu kończącym 3. kolejkę włoskiej Serie A AC Milan pokonał na stadionie San Siro w Mediolanie dotychczasowego lidera rozgrywek, a mianowicie rzymskie Lazio. Dla podopiecznych Carlo Ancelottiego były to zarazem dopiero pierwsze punkty w tym sezonie.

W tym artykule dowiesz się o:

Rossoneri przystępowali do tego starcia po porażkach 1:2 z FC Bologną oraz 0:2 z FC Genoą, Biancocelesti mieli z kolei na swoim koncie triumf nad Cagliari Calcio 4:1 i nad Sampdorią Genua 2:0.

Szkoleniowiec czerwono-czarnych dokonał kilku roszad w składzie. Na placu gry zabrakło Ronaldihno Gaucho i Andrija Szewczenki. Ten pierwszy pojawił się dopiero na boisku w 71. minucie, a drugi w ogóle nie otrzymał szansy występu.

Pojedynek bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, bowiem już w 8. minucie do tej pory rezerwowy Clarence Seedorf dał Milanowi prowadzenie. W 26. co prawda do wyrównania zdołał doprowadzić niezawodny Zarate, dla którego było to już czwarte trafienie w tym sezonie, ale jeszcze przed przerwą miejscowi wyszli na prowadzenie. W 35. bowiem znakomitym strzałem z ponad trzydziestu metrów popisał się Gianluca Zambrotta.

Po zmianie stron nadal było bardzo ciekawie i już 240 sekund po wznowieniu gry na 3:1 podwyższył Pato Alexandre. W 60. Ricardo Kaka ustalił wynik pojedynku na 4:1. Co prawda w samej końcówce swoją szanse miał jeszcze Ronaldinho oraz Marco Borriello, ale piłka nie znalazła już drogi do bramki.

Tym samym liderem Serie A jest Inter, który podobnie jak Juventus ma na swoim koncie siedem punktów.

AC Milan - Lazio Rzym 4:1 (2:1)

1:0 - Seedorf 8'

1:1 - Zarate 26'

2:1 - Zambrotta 35'

3:1 - Pato 49'

4:1 - Kaka 60'

Milan: Abbiati, Jankulovski, Kaladze, Maldini, Zambrotta, Seedorf (64' Flamini), Gattuso (78' Emerson), Ambrosini, Kaka, Pato (71' Ronaldinho), Borriello.

Lazio: Carrizo, Lichtsteiner, Siviglia, Rozenhal, Kolarov, Brocchi (79" De Silvestri), Ledesma, Matuzalem (68' Meghni), Mauri (53' Foggia), Pandev, Zarate.

Żółte kartki: Zambrotta, Kaladze, Jankulovski (Milan) oraz Brocchi (Lazio).