WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Raport SportoweFakty.pl: Trenerzy ery Cupiała - 16 nazwisk, 25 zmian, 666 (!) gier. Kasperczak lepszy od Smudy

666 oficjalnych meczów rozegrała Wisła Kraków, odkąd jest własnością Tele-Foniki. To idealna chwila na podsumowania. W tym czasie prowadziło ją 16 trenerów, którzy zmieniali się w sumie 25 razy.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Franciszek Smuda wszedł do Wisły po raz trzeci

SportoweFakty.pl wziął pod lupę każdego kolejnego szkoleniowca pracującego przy Reymonta 22 pod trwającymi od grudnia 1997 roku rządami Bogusława Cupiała. Ich wyniki, porównanie z poprzednikami, następcami, progres albo regres z rundy na rundę (jeśli w ogóle dostał możliwość pracy przez dłuższy okres), okoliczności zatrudnienia i zwolnienia, pochodzenie. Otrzymacie całkowity trenerski obraz Wisły, na który składają się te fragmenty.

Od rundy wiosennej sezonu 1997/1998 Białą Gwiazdę prowadzili kolejno: Wojciech Łazarek, Jerzy Kowalik, Franciszek Smuda, znów Kowalik, Marek Kusto, znów Łazarek, Adam Nawałka, Orest Lenczyk, znów Nawałka, znów Smuda, Henryk Kasperczak, Werner Liczka, Jerzy Engel, Tomasz Kulawik, Dan Petrescu, Dragomir Okuka, znów Nawałka, Kazimierz Moskal, Maciej Skorża, znów Kasperczak, znów Kulawik, Robert Maaskant, znów Moskal, Michał Probierz i znów Kulawik. Od 11 czerwca trenerem Wisły ponownie jest Smuda. To w sumie 25 zmian na ławce trenerskiej, bowiem Łazarek pracował w Wiśle jeszcze zanim klub przejął myślenicki potentat i utrzymał się na stanowisku mimo wielu zmian jakie zaszły w przerwie zimowej sezonu 1997/1998.

Debiuty w "erze Cupiała": 17 zwycięstw, 5 remisów i tylko jedna porażka

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • cinmis 0
  Nie mit tylko fakty, z którymi ty masz problem. Największy sukces Wisła odniosła w sezonie 2002/2003 (awans do do 1/16 pucharu UEFA), czyli od razu po sezonie w którym był Smuda i wtedy był najlepszy zespół. Ale kontynuując wątek ściągania najlepszych zawodników, który z trenerów ma największe zasługi? Smuda ściągnął Frankowskiego, Kosowskiego, Uche i Cantoro. Kogo ja się pytam ściągnął Kasperczak? Czekam na długą listę świetnych zawodników. Poza tym trener powinien być rozliczany nie tylko z ściągania najlepszych zawodników, ale także ze zrobienia z nich zespołu.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • m_kmita 0
  To jest mit o Smudzie-budowniczym. Za pierwszego Smudy (czyli do września 1999) z "Wisła kasperczakowskiej" przyszli: Jop, Kosowski, Franek. Za II Smudy (czyli tuż przed Kasperczakiem) przyszli Moskal, Sypniewski, Uche, Cantoro, ale pomocnika zrobił z niego Kasperczak. W Wiśle Kasperczaka bronił Hugues, a po nim Majdan. Później: Baszczyński - sprowadzony za czasów Nawałka/Lenczyka; Głowacki - sprowadzony zimą 2000/2001, kiedy Smudy nie było; Kaliciak wrócił to Wisły na wiosnę 1998 - nie za Smudy, Pater - był w Wiśle, Szymkowiak - zima 2000/2001, Żurawski przyszedł już po I Smudzie. Potem: Stolarczyk, Paszulewicz, Kuźba, Strąk, Piotr i Paweł Brożkowie, Gorawski, Kłos, Kukiełka, Kowalczyk, Mijajlović, Kwiek, Zieńczuk. Trudno mówić, że to Smuda zbudował Kasperczakowi drużynę. Tymbardziej, że Wisła Smudy z rundy na rundę grała gorzej, a drużyna Kasperczaka z rundy na rundę wzrastała.
  Łukasz Golba tylko ze to Smuda zbudował Wisłę a Kasperczak przyszedł na gotowe. Wiec te statystyki psu w budę można wsadzić. Jakiś dobry transfer Wisły za Kasperczaka? Już nie mówiąc o tym ze Smuda zbudował Lecha a skorzystał Zieliński. Dodam tez ze kadre przygotował Smuda a im dłużej jest Fornalik tym jest gorzej. Gdzie jest Perkisz?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Łukasz Golba 0
  tylko ze to Smuda zbudował Wisłę a Kasperczak przyszedł na gotowe. Wiec te statystyki psu w budę można wsadzić. Jakiś dobry transfer Wisły za Kasperczaka? Już nie mówiąc o tym ze Smuda zbudował Lecha a skorzystał Zieliński. Dodam tez ze kadre przygotował Smuda a im dłużej jest Fornalik tym jest gorzej. Gdzie jest Perkisz?
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)